Prezydent będzie wspierał interesy eksporterów m.in. Pesy, Newagu i PKP Cargo

Prezydent będzie wspierał interesy eksporterów m.in. Pesy, Newagu i PKP Cargo

21 kwietnia 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Andrzej Duda spotkał się w Warszawie z przedstawicielami polskich firm działających za granicą. – Chcę bronić waszych interesów, bo dla mnie są to interesy Rzeczypospolitej – mówił do zgromadzonych w Pałacu Prezydenckim przedsiębiorców, wśród których była również reprezentacja sektora kolejowego.

Fot. prezydent.pl

Spotkanie „Priorytety prezydentury: polskie firmy na świecie” zapoczątkowało dyskusję o ekspansji na rynkach zagranicznych oraz potrzebach i metodach wsparcia biznesu poprzez dyplomację ekonomiczną państwa.

– Ja bym chciał, bardzo mi na tym zależy, aby polskie firmy, aby Państwa firmy, jako tych, którzy zainwestowali swoje pieniądze w Polsce, którzy tutaj rozwijają swoją działalność, dokonywały ekspansji na rynki zagraniczne, włącznie z również uruchamianiem czy to montażu, czy to produkcji swoich towarów poza granicami kraju – podkreślał Andrzej Duda. – Wierzę, że prezydent może się przyczynić do sukcesu gospodarczego Polski, chciałbym wziąć w tym udział i chciałbym, żeby Państwo także otworzyli się na współpracę ze mną i otworzyli się na współpracę z Kancelarią Prezydenta. Chciałbym Państwa wspierać, chcielibyśmy z Państwa strony również uzyskiwać propozycje i zapotrzebowanie. Jesteśmy gotowi podzielić się naszym planem pracy, jeżeli chodzi o wizyty zagraniczne. Jesteśmy także otwarci na sugestie – dodawał. Podczas  spotkania omawiano także zagadnienia dotyczące pogłębienia współpracy wszystkich biorących udział w spotkaniu stron na rynkach zagranicznych.

W spotkaniu z udziałem  przedstawicieli Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Ministerstwa Rozwoju oraz powiązanych instytucji państwowych uczestniczył m.in. Maciej Libiszewski, prezes PKP Cargo oraz prezesi firm z branży kolejowej, w tym Pesy Tomasz Zaboklicki i Newagu Zbigniew Konieczek.

Prezydent Andrzej Duda, podkreślając rosnącą aktywność wielu firm w wymianie handlowej  i ekspansji zagranicznej, wysoko ocenił działalność PKP Cargo i współpracujących firm kolejowych. Wpływ na taką ocenę w przypadku PKP Cargo ma ciągły rozwój działalności spółki na rynkach międzynarodowych, a zwłaszcza na rynku chińskim, gdzie polski operator chce być jednym z głównych graczy w pozyskiwaniu usług logistycznych na Nowym Jedwabnym Szlaku.

PODZIEL SIĘ