Premiera stacji ładowania pojazdów elektrycznych typu ecoMoto od KZŁ Bydgoszcz

Premiera stacji ładowania pojazdów elektrycznych typu ecoMoto od KZŁ Bydgoszcz

27 kwietnia 2017 | Źródło: TVP3 Bydgoszcz
PODZIEL SIĘ

Jest ergonomiczna, prosta w obsłudze i niezbędna, gdy jeździmy samochodem hybrydowym lub elektrycznym. A do tego będzie produkowana w Bydgoszczy. Kolejowe Zakłady Łączności w hali Wojskowych Zakładów Lotniczych zaprezentowały swój najnowszy produkt - stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Fot. KZŁ Bydgoszcz

W opinii ekspertów motoryzacji, powszechnie używane samochody z napędem elektrycznym to już nie wizja szalonego naukowca, ale niedaleka przyszłość. Taki widok na polskich ulicach jest jeszcze rzadkością, ale na Zachodzie już nie.

My odpowiadamy na potrzeby rynku. One się pojawiły, mu musimy być gotowi do tego, żeby sprostać tym wymaganiom. Kolej jest taką instytucją, która chce pójść do przodu, chce odpowiadać na wyzwania nowoczesności – przekonuje Tomasz Miszczuk, prezes Grupy PKP Informatyka.

Dzięki takiej stacji będzie można naładować samochód elektryczny lub rower typu e-bike. Urządzenie wyposażone w ekran dotykowy, za pomocą którego właściciel pojazdu dokonuje wyboru ilości energii elektrycznej i płaci kartą, jest proste w obsłudze. Słupki z Kolejowych Zakładów Łączności w Bydgoszczy mogą być wykorzystywane w każdym miejscu w mieście, gdzie jest poprowadzona sieć elektryczna. Posiadają dwie możliwości ładowania: prądem trójfazowym, który powoduje, że jest to tzw. średnia prędkość ładowania, a także prądem zwykłym.

Premiera stacji do ładowania pojazdów elektrycznych odbyła się w hali Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy nieprzypadkowo, bo obie bydgoskie firmy mają nadzieję na nawiązanie ścisłej współpracy.

Premiera stacji do ładowania pojazdów elektrycznych jest początkiem obchodów 165-lecia Kolejowych Zakładów Łączności.

PODZIEL SIĘ