PKP SA wybrała wykonawcę inwestycji Poznań Zachodni

PKP SA wybrała wykonawcę inwestycji Poznań Zachodni

27 kwietnia 2017 | Źródło: PKP SA
PODZIEL SIĘ

PKP S.A. podpisała umowę na realizację prac modernizacyjnych na dworcu Poznań Zachodni. Prace inwestycyjne realizować będzie SKB S.A. Pierwsze roboty ruszą w maju 2017r.

Fot. Radomil, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org

Dworzec Poznań Zachodni zostanie poddany gruntownej modernizacji. W ramach inwestycji przebudowane zostaną pomieszczenia wewnątrz obiektu. Na nowo wykonane zostaną toalety. Zakres prac obejmie również m.in. wymianę instalacji, renowację elewacji i dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz zagospodarowanie terenu przed budynkiem.

Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących w budynku zamontowane zostaną specjalne ścieżki prowadzące oraz tabliczki w języku Braille’a. Okienka w kasach zostaną obniżone. W budynku pojawi się także pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących. Dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych będą też toalety.

Podczas prowadzonych prac podróżni będą mogli korzystać z dojścia do peronów od strony ul. Głogowskiej. W związku z innymi inwestycjami w obszarze stacji Poznań Główny, zakupu biletu będzie można dokonać w kasach biletowych zlokalizowanych w tunelu podperonowym i innych budynkach dworcowych w Poznaniu.

Termin zakończenia inwestycji planowany jest na II kwartał 2018. Koszt realizacji wyniesie ok. 7 mln zł i zostanie pokryty ze środków własnych PKP SA oraz środków budżetu państwa.

 

 

PODZIEL SIĘ