Od czerwca utrudnienia w ruchu pociągów WKD

Od czerwca utrudnienia w ruchu pociągów WKD

11 maja 2017 | Autor: ŁK
PODZIEL SIĘ

WKD informuje podróżnych o utrudnieniach jakie nastąpią w czerwcu i lipcu z powodu remontu mostu nad rzeką Zimna Woda. Część kursów pociągów zostanie odwołana.

Fot. Jakub Murat CC BY-SA 4.0

Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że w związku z modernizacją mostu na rzece Zimna Woda na szlaku Komorów – Podkowa Leśna Główna w okresie od 01.06.2017 do 31.07.2017 na linii WKD zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.

Od 1 do 30 czerwca zamknięty będzie tor nr 1 w kierunku Grodziska Mazowieckiego, a od 1 do 31 lipca zamknięty byędzie tor nr 2 w kierunku Warszawy. W tym czasie na odcinku Komorów – Podkowa Leśna Główna ruch pociągów będzie się odbywać wahadłowo na jednym torze. Na odcinku Pruszków WKD – Podkowa Leśna Główna w zamian za część wycofanych kursów pociągów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na odcinku Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna ruch pociągów zostanie całkowicie wstrzymany. W zamian za wycofane pociągi na tej relacji zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA). Stacja Podkowa Leśna Główna będzie stanowić punkt przesiadkowy dla wszystkich pasażerów pomiędzy pociągami obsługującymi relację w kierunku Warszawy oraz obsługującymi relację w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Czas przewidziany na przesiadkę wynosi od 7 do 8 minut.

Stacja Podkowa Leśna Główna będzie stanowić również punkt przesiadkowy dla wszystkich pasażerów pomiędzy pociągami obsługującymi relację w kierunku Warszawy oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej obsługującymi relację w kierunku Milanówka. Czas przewidziany na przesiadkę wynosi średnio 5 minut.

PODZIEL SIĘ