CTL Logistics przetransportował szyny do Chorwacji

CTL Logistics przetransportował szyny do Chorwacji

26 maja 2017 | Źródło: CTL Logistics
PODZIEL SIĘ

Grupa CTL Logistics uruchomiła przewozy na Bałkany. Pierwszy pociąg spółki pokonał trasę z Dąbrowy Górniczej do Chorwacji, przewożąc szyny o długości 120 metrów.

Fot. CTL Logistics

CTL Logistics transportował 120-metrowe szyny dla odbiorcy niemieckiego, który remontuje tory kolejowe na odcinku 14 km w Chorwacji. Szyny zostały zamówione w hucie w Dąbrowie Górniczej, należącej do międzynarodowego koncernu, z którym CTL Logistics współpracuje od lat. Pierwszy transport został zrealizowany w połowie kwietnia bieżącego roku, drugi jest zaplanowany  pod koniec maja, a trzeci odbędzie się na przełomie czerwca i lipca tego roku. 

– Przetarliśmy szlak na Bałkany, rozszerzając portfolio naszych usług logistycznych o przewozy kolejowe na południe Europy. Wygraliśmy elastycznością i kompleksową obsługą, gdyż jako jedyni zaoferowaliśmy dojazd od producenta szyn do końcowej stacji, mimo że stan tamtejszych torów pozostawiał wiele do życzenia i inni przewoźnicy nie podjęli tego wyzwania – podsumowuje Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics.

Skład, który przewoził szynę długą między Polską a Chorwacją był przez cały czas pod ścisłym nadzorem, dzięki zamontowanym na nim nadajnikom GPS. W każdym momencie spółka wiedziała, gdzie znajduje się pociąg oraz co się z nim dzieje, toteż cała operacja przebiegła bez najmniejszych problemów.

– Transport do Chorwacji poprzedziły długie i bardzo żmudne przygotowania, gdyż musieliśmy uzyskać zgody na przejazd przez praktycznie pół Europy. W efekcie sam transport ładunku przebiegł bardzo sprawnie, szyny dotarły na miejsce na czas, zgodnie z przyjętym harmonogramem  –  zaznacza Dariusz Podsiadło, dyrektor Segmentu Hutniczego i Stalowego CTL Logistics.

 

PODZIEL SIĘ