Kolejowy Dzień Dziecka w Gdańsku i Kościerzynie

Kolejowy Dzień Dziecka w Gdańsku i Kościerzynie

03 czerwca 2017 | Źródło: Samorząd Województwa Pomorskiego,
PODZIEL SIĘ

Interesujesz się koleją? Lubisz gry planszowe? Chcesz zobaczyć z bliska unikatowy tabor kolejowy i przejechać się drezyną? Jeśli tak, to koniecznie musisz wziąć udział w Kolejowym Dniu Dziecka organizowanym w dniach 3-4 czerwca w Gdańsku i Kościerzynie.

Fot. Parowozownia Kościerzyna

Tegoroczny Kolejowy Dzień Dziecka podzielony został na dwa dni (sobota i niedziela) i dwa miasta Gdańsk oraz Kościerzynę. Dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać ze specjalnie przegotowanych na tę okazję atrakcji.

Sobota, godz. 11-16, PKM Gdańsk Strzyża i PKM Gdańsk Jasień

Pierwszego dnia pod hasłem „Wsiąść do pociągu” przy przystankach PKM Gdańsk Strzyża i Gdańsk Jasień powstaną dwie strefy gier planszowych, przygotowane wspólnie z firmą Rebel. Głównymi tytułami w obu lokalizacjach będą popularne planszówki o tematyce kolejowej – na Strzyży „Wsiąść do pociągu: Europa”, natomiast na Jasieniu „Colt Express”. Ponadto na obu tych przystankach PKM można będzie zagrać w blisko 30 innych gier planszowych i karcianych, w tym m.in.: Dobble, Timeline Polska, Timeline Wynalazki, Timeline Nauka i odkrycia, Podaj Dalej, Story Cubes, Przybij piątkę Tokio express, Gra o tor, Bąbelsy, Kotobirynt, Cardline, Sushi go!, Tajniacy, Wymyśl to! i Domek.

Każda osoba tego dnia będzie mogła za darmo zagrać, przetestować, jednym słowem pobawić się w strefie gier, a także… otrzymać - przygotowany specjalnie z okazji Dnia Dziecka - atrakcyjny rabat na wszystkie gry do nabycia w plenerowym stoisku Rebela.

Specjalny bonus przygotowano dla tych, którzy na imprezę przyjadą pociągiem SKM i linią PKM. Każdy kto zgłosi się do PKM z wykorzystanym tego dnia biletem na przejazd otrzyma mini wersję gry Dobble lub Timeline Polska (tzw. demodecki). Przez cały dzień będzie do rozdania aż 500 sztuk takich mini gier!

Niedziela, godz. 11-17, Muzeum Kolejnictwa Kościerzyna

Drugiego dnia  na terenie Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie (przy ul. Towarowej 7) odbędzie się „Rodzinny festyn kolejowy”, podczas którego każdy będzie mógł zwiedzić unikalny tabor kolejowy sprowadzony specjalnie na ten dzień.

Poza stałą ekspozycją kościerskiej Parowozowni, tylko tego dnia wszyscy miłośnicy kolei obejrzeć będą mogli m.in.: Podbijarkę torową, zgarniarkę tłucznia, pociąg pogotowia sieciowego, drezynę hydrauliczną i pojazd Mobilnego Centrum Monitoringu Służby Ochrony Kolei. Można będzie także przejechać się drezyną kolejową oraz skorzystać ze specjalnego miasteczka edukacyjnego przygotowanego w ramach kampanii PKP PLK Bezpieczny przejazd „Szlaban na ryzyko”.

Ponadto na wszystkie dzieci czekać będą liczne gry, zabawy i konkursy oraz dmuchane zjeżdżalnie. Tu także dla wszystkich miłośników planszówek i karcianek dostępna będzie strefa gier Rebela.

Udział we wszystkich atrakcjach obu części Kolejowego Dnia Dziecka jest bezpłatny. Dodatkowo w niedzielę, 4 czerwca miasto Kościerzyna zapewnia bezpłatny dojazd autobusem miejskim do Muzeum Kolejnictwa. Rozkład jazdy do sprawdzenia na stronie: www.miastokoscierzyna.pl

PODZIEL SIĘ