Kierowcy aut i motocykli skasują w łódzkim tramwaju tańszy bilet?

Kierowcy aut i motocykli skasują w łódzkim tramwaju tańszy bilet?

14 czerwca 2017 | Źródło: Urząd Miasta Łodzi
PODZIEL SIĘ

W porządku dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Łodzi znalazł się projekt uchwały autorstwa radnych Prawa i Sprawiedliwości dotyczący ulgowych biletów komunikacji miejskiej dedykowanych kierowcom samochodów i motocykli. Byłaby to kolejna grupa korzystająca z tańszych przejazdów autobusami i tramwajami.

Fot. Adrian Lapka, Facebook

Propozycja dotyczy biletów jednorazowych – uprawniających do przejazdu do 20, 40 lub 60 minut. Korzystający z ulgi kierowca w czasie kontroli powinien okazać aktualne ubezpieczenie OC, prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu lub motocykla.

– Wprowadzenie do obowiązujących na terenie Łodzi przepisów taryfowych w lokalnym transporcie zbiorowym nowej kategorii osób uprawnionych do przejazdów ulgowych w postaci kierowców samochodów osobowych i motocyklistów, którzy zdecydują się na skorzystanie z komunikacji publicznej, ma w swoim zamyśle promować rozwój transportu zbiorowego, a w konsekwencji eliminować te uciążliwości życia w mieście, które wynikają ze zbyt intensywnej eksploatacji indywidualnych środków transportu. Mowa tu miedzy innymi o korkach ulicznych, emisji szkodliwych dla zdrowia spalin, czy potrzebie inwestowania przez miasto w rozbudowę infrastruktury drogowej i parkingowej – czytamy w projekcie uchwały.

Dokument zyskał pozytywną opinię prezydium Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” w zakresie działania związku zawodowego.

PODZIEL SIĘ