Stadler zaprezentował pierwszego hybrydowego Flirta

Stadler zaprezentował pierwszego hybrydowego Flirta

20 czerwca 2017 | Autor: ŁK
PODZIEL SIĘ

Szwajcarski producent taboru pokazał hybrydową jednostkę Flirt przystosowaną do zasilania prądem stałym 3 kV oraz trakcją dieslowsko-elektryczną. Pociągi dostarczane są dla regionu Dolina Aosty.

Fot. Stadler

Stadler pozyskał zamówienie na 5 hybrydowych Flirtów od władz regionu położonego we włoskich Alpach.  Pierwszy z pojazdów został zaprezentowany 16 maja w fabryce koncernu w Bussang po dwóch latach prac projektowych i produkcyjnych. Stadler chwali się, że nowy Flirt waży tylko 18 ton co jest niewiele jak na pociąg z takim rodzajem napędu.

Podobnie jak pozostałe rodzaje jednostki Flirt, do montażu pojazdu wykorzystano profile aluminiowe, które pozwalają na obniżenie masy pociągu i poprawę efektywności energetycznej. Do napędu wykorzystano dwa silniki spalinowe Deutz V8 spełniające normę Euro IIIB. Prędkość maksymalna pociągu wynosi 160 km/h w przypadku zasilania z sieci elektrycznej lub 140 km/h na liniach niezelektryfikowanych.

Pociąg wyprodukowany na zamówienie włoskiego regionu, to pierwszy Flirt z napędem hybrydowym. Jednostka zostanie wprowadzona do ruchu w maju 2018 po otrzymaniu niezbędnych certyfikatów. 

PODZIEL SIĘ