Rusza kolejna edycja „Kolei na Beskidy”

Rusza kolejna edycja „Kolei na Beskidy”

22 czerwca 2017 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

„Kolej na Beskidy 2017” to już druga edycja oferty Kolei Śląskich, polegającej na dodaniu w ramach ceny biletu wycieczki z certyfikowanym przewodnikiem turystycznym PTTK do jednej z wybranych lokalizacji. Nowością w tym roku jest możliwość odbycia wycieczki w Beskidy po czeskiej stronie granicy.

Fot. Patryk Farana

W ramach oferty „Kolej na Beskidy 2017” pasażerowie w ostatnie soboty czerwca, lipca i sierpnia oraz w dwie soboty września i października będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych wycieczkach z przewodnikiem PTTK. Wystarczy okazać przewodnikowi aktualny bilet KŚ, w którym stacją końcową jest przystanek kolejowy, na którym dana wycieczka się rozpoczyna.

O udziale w wycieczce decyduje kolejność zgłoszeń wysłanych na adres mailowy: turysta@turysta.katowice.pl. Należy wybrać interesującą wycieczkę, zgłosić udział w wycieczce na adres e-mail: turysta@turysta.katowice.pl, kupić bilet Kolei Śląskich, wsiąść do pociągu, a na stacji z której wyruszy wycieczka zgłosić się z biletem do licencjonowanego przewodnika i ruszyć na szlak!

W tym roku w ofercie znajduje się nowa wycieczka krajoznawcza do Republiki Czeskiej, m.in. do miejscowości leżących po czeskiej stronie granicy.

Oferta „Kolej na Beskidy” jest realizowana we współpracy Kolei Śląskich ze Spółdzielnią Turystyczną „Turysta”, która podlega pod Śląską Izbę Turystyki. W ramach oferty turystycznej „Kolej na Beskidy 2017” odbędzie się pięć wycieczek (z tego jedna wycieczka jest współorganizowana przez Urząd Miasta Wisła).

Uwaga: uczestnicy wycieczki powinni posiadać indywidualne ubezpieczenie NNW.