Wakacyjne pociągi retro do Kasiny Wielkiej

Wakacyjne pociągi retro do Kasiny Wielkiej

23 czerwca 2017 | Źródło: Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce
PODZIEL SIĘ

Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce zaprasza na wakacyjne przejazdy retro do stacji w Kasinie Wielkiej. Podróż odbywały się będą we wszystkie weekendy wakacyjne z wyjątkiem 19 i 20 sierpnia, zapraszamy na przejażdżki pociągami retro.

Fot. Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

Podróż zabytkowym pociągiem zestawionym z lokomotywy parowej i wagonów sprzed 80-ciu lat to dla wszystkich pełna niezapomnianych wrażeń niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku, tym bardziej, że w tym roku wydłużona będzie relacja pociągów z Chabówki przez Rabkę Zdrój do KASINY WIELKIEJ – jednej z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce u stóp Śnieżnicy.

Podczas postoju na stacji w Kasinie Wielkiej, pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać, po wyjątkowo atrakcyjnej cenie, z przejazdu koleją linową (krzesełkową) na Śnieżnicę, gdzie można miło spędzić czas, i podziwiać przepiękna panoramę Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego.

Dolna stacja kolei linowej znajduje praktycznie przy samej stacji PKP. Pociąg retro będzie czekał na pasażerów 1 godzinę 30 minut, tak by wszyscy chętni mieli czas na wyjazd, krótki pobyt na Śnieżnicy i powrót koleją linową na stację PKP, by następnie pociągiem retro wrócić do Chabówki. Na dolnej stacji kolei krzesełkowej czynna będzie również restauracja.

Bilety do nabycia tylko u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat. Cena biletu w jedną stronę: 20,00 zł. Dzieci do lat 4 – przejazd bezpłatny.
Promocja! Bilet w dwie strony ważny w godzinach 9:00 – 13:00 lub 14:00 – 18:00: tylko 30,00 zł! Promocja nie obejmuje przejazdu Chabówka – Kasina Wielka porannym pociągiem i powrotu Kasina Wielka – Chabówka popołudniowym pociągiem.

Uwaga! pasażerowie wsiadający lub wysiadający z pociągu na terenie Skansenu w Chabówce zobowiązani są wykupić bilet wstępu zgodnie z cennikiem. Osoby niezainteresowane wstępem do Skansenu prosimy o kierowanie się na stację PKP Chabówka, gdzie wszystkie pociągi retro również się zatrzymują.

Kasina Wielka to rodzinna miejscowość Justyny Kowalczyk. To właśnie tutaj swoje filmy realizowali laureaci Oscarów, Steven Spielberg czy Andrzej Wajda. To niepowtarzalna atrakcja do przejazdu pociągiem po jednym z najpiękniejszych fragmentów Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, która do dziś zachowała swój niepowtarzalny, oryginalny i historyczny wygląd.

Rozkład jazdy pociągu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł  Bilet Turysty - oferta KM na wakacje 2017 Bilet Turysty - oferta KM na wakacje 2017
Następny artykuł Nowy Link na linii Łódź - Opoczno Nowy Link na linii Łódź - Opoczno