Pracownicy PKP Cargo dostaną podwyżki

Pracownicy PKP Cargo dostaną podwyżki

27 czerwca 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Na mocy porozumienia Zarządu PKP CARGO S.A. ze stroną społeczną od 1 września br. wzrosną wynagrodzenia pracowników Spółki. Do końca br. na podwyżki płac zostanie przeznaczona kwota 26,7 mln zł.

Fot. PKP Cargo

W wyniku konstruktywnych rozmów sygnatariusze Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy zawarli  w dniu 26 czerwca 2017 r. porozumienie dotyczące podwyżki wynagrodzeń dla pracowników PKP Cargo, która zostanie wdrożona od dnia 1 września br. Spółka szacuje, że do końca 2017 r.  koszt podwyżki wyniesie około 26,7 mln zł.

Wypełnienie przez Spółkę postanowień Porozumienia  jest równoznaczne z realizacją zobowiązania PKP Cargo na rok 2017, określonego w  Pakcie Gwarancji Pracowniczych .

- Zarząd PKP Cargo w ramach prowadzonego od początku swojej kadencji  dialogu ze stroną społeczną deklarował, że o podwyżkach wynagrodzeń będzie mógł rozmawiać wówczas, gdy poprawi się sytuacja finansowa spółki. Osiągnięte porozumienie i pomyślne zakończenie tego etapu dialogu społecznego oznacza, że relacje między stroną społeczną a zarządem są pełne zrozumienia. Rokuje to dobrze na przyszłość i świadczy, że w atmosferze spokoju możemy wspólnie rozwiązywać stojące przed nami wyzwania  - powiedział Maciej Libiszewski prezes PKP Cargo

PODZIEL SIĘ