ELF 2 na testach w Żmigrodzie

ELF 2 na testach w Żmigrodzie

06 lipca 2017 | Źródło: Pesa
PODZIEL SIĘ

Na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie trwają testy elektrycznego zespołu trakcyjnego ELF 2. To końcowy etap badań niezbędnych do homologacji pojazdów 21 WEa zamówionych w październiku 2016 roku przez Koleje Śląskie.

Fot. Pesa

Przewoźnik ten ma w myśl umowy z Pesą Bydgoszcz dysponować 13 składami ELF 2, a opcja przewiduje dostawę 6 kolejnych.    

- Projektując przeznaczony dla obsługi ruchu regionalnego ezt najnowszej generacji Pesa, postawiła przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżnych i obsługi. Obok bezpieczeństwa kluczowym jest komfort pasażerów i obsługi. Elf 2 charakteryzuje się ciekawym designem, nowoczesnymi, jednoprzestrzennymi, klimatyzowanymi wnętrzami, wyposażonymi w wygodne fotele i dynamicznym systemem informacji pasażerskiej. Pojazdy posiadają monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, nowoczesne systemy diagnostyki online pozwalające na bieżącośledzić pracę najważniejszych podzespołów pojazdu, co ogranicza do minimum możliwość wystąpienia usterki oraz skraca czas reakcji serwisu - informuje Maciej Grześkowiak z Pesa bydgoszcz

W pojazdach przewidziano od 100 do 190 miejsc siedzących; w zależności od konfiguracji. ELFy 2 spełniają wymogi normy TSI w zakresie udogodnień dla osób niepełnosprawnych poprzez odpowiednio zaprojektowaną i wyposażoną kabinę WC w układzie zamkniętym, oznakowanie oraz wyposażenie w windę elektryczną i rampę składaną.

ELFy2 zostały też zamówione przez Przewozy Regionalne, Województwo Podkarpackie, a kolejnym nabywcą mają być Koleje Wielkopolskie.

 

PODZIEL SIĘ