Radosław Pacewicz i Kamil Wilde wiceprezesami UTK

Radosław Pacewicz i Kamil Wilde wiceprezesami UTK

08 lipca 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała o wynikach naborów na dwa wysokie stanowiska w Urzędzie Transportu Kolejowego. Wiceprezesem ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego zostanie Kamil Wilde a stanowisko wiceprezesa ds. regulacji rynku kolejowego obejmie Radosław Pacewicz. Obu wiceprezesów musi jeszcze zatwierdzić premier Beata Szydło.

Fot. Urząd Transportu Kolejowego

Radosław Pacewicz pracuje w UTK od 2011 r. 30 października 2015 r. objął stanowisko Dyrektora Generalnego Urzędu Transportu Kolejowego. Zakres obowiązków wiceprezesa ds. regulacji rynku obejmuje nadzór nad sprawami związanymi m.in. z licencjonowaniem transportu kolejowego, zatwierdzaniem stawek jednostkowych opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej, regulacją dostępu do infrastruktury kolejowej i usługowej, opiniowaniem planów transportowych i umów o świadczenie usług publicznych, a także monitorowaniem funkcjonowania rynku transportu kolejowego.

Kamil Wilde jest zastępcą dyrektora Departamentu Kolejnictwa Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Do zadań wykonywanych na stanowisku wiceprezesa ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu należy nadzór nad: pomiotami, których działalność ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu kolejowego i bezpieczeństwo eksploatacji kolei, rozwiązaniami technicznymi, które mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu kolejowego i bezpieczeństwo systemu kolei oraz przestrzeganiem praw pasażerów w transporcie kolejowym.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Sezon na wąski tor z Waldviertelbahn Sezon na wąski tor z Waldviertelbahn
Następny artykuł Cieszyn odradza się jak Feniks z popiołów Cieszyn odradza się jak Feniks z popiołów