Świętokrzyski oddział PolRegio unowocześni 5 pojazdów EN57

Świętokrzyski oddział PolRegio unowocześni 5 pojazdów EN57

31 lipca 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Świętokrzyskie Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na wykonanie czwartego poziomu utrzymania pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57.

Fot.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie czwartego poziomu utrzymania 5 EZT-ów serii EN57 SPOT (nazwę tę nadano zmodernizowanym jednostkom od numeru 2004 do 2078 w ramach programu o takiej samej nazwie) wraz z pracami uzupełniającymi i modyfikacyjnymi.

Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia wszystkich czynności przewidzianych w Dokumentacji Systemu Utrzymania (DSU) wynikające z zakresu czwartego poziomu utrzymania zespołów trakcyjnych serii EN57, w tym nową malaturę.

W ramach prac dodatkowych, pojazd zyska modułową kabinę WC z obiegiem zamkniętym i przewijakiem dla niemowląt, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych („małe” WC zostanie zlikwidowane, a w jego miejsce powstaną nowe siedzenia), bezprzewodowy Internet, nowe uchwyty na rowery (mogące pomieścić 12-20 jednośladów), elektroniczny system informacji pasażerskiej wraz z systemem rozgłoszeniowym, nowy monitoring, a także system lokalizacji pojazdów na sieci kolejowej z dokładnością do 2 m wraz ze wskazaniem trasy przejazdu w czasie rzeczywistym.

Nowe wyposażenie zyska również kabina maszynisty (fotel z amortyzacją, pulpit). Poza tym wykonawca przeprowadzi wymianę obręczy kół zestawu kołowego na obręcze P60T.

Wykonawca będzie zobowiązany do udzielenia gwarancji na bezawaryjną pracę pojazdów po wykonaniu usług będących przedmiotem umowy przez okres 12 miesięcy dla całego EZT, 36 miesięcy na przezwojone wirniki maszyn elektrycznych oraz 48 miesięcy na malaturę.

Składanie ofert potrwa do 4 września. Jedynym kryterium oceny wykonawców jest cena za wykonania zadania. Czas realizacji zamówienia w zakresie 3 pierwszych pojazdów wynosi 60 dni od dnia zawarcia umowy, w przypadku dwóch pozostałych 80 dni.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Tramwaje Śląskie zamierzają kupić nawet 55 tramwajów Tramwaje Śląskie zamierzają kupić nawet 55 tramwajów
Następny artykuł Koleje Małopolskie przewożą coraz więcej podróżnych Koleje Małopolskie przewożą coraz więcej podróżnych