Rusza Wspólny Bilet Samorządowy - oferta ośmiu przewoźników regionalnych

Rusza Wspólny Bilet Samorządowy - oferta ośmiu przewoźników regionalnych

31 lipca 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Już jutro, 1 sierpnia pasażerowie ośmiu przewoźników będą mieli do dyspozycji jeden wspólny bilet, uprawniający do korzystania z prawie wszystkich pociągów uruchamianych przez przewoźników: Arrivę, Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie, Kolej Wielkopolskie, Łódzką Kolej Aglomeracyjną i Warszawską Kolej Dojazdową.

Fot. Patryk Farana

Wspólny Bilet Samorządowy jest biletem imiennym i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu 24 godzin od określonej na nim daty i godziny zakupu lub godziny wskazanej przez nabywcę. Cena biletu jest zryczałtowana i wynosi wg taryfy normalnej 38 zł. Od ceny tej nie stosuje się ulg i opustów. Bilet można nabyć z zachowaniem 7-dniowego terminu przedsprzedaży. Obowiązuje we wszystkich pociągach wymienionych przewoźników (oprócz „Słonecznego” Kolei Mazowieckich).

Wspólna oferta będzie dostępna za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash oraz Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Można na nim podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie 12 województw, korzystając z ponad 500. nowoczesnych pociągów.

To pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych. Zdaniem pomysłodawców wspólny bilet na pociągi ośmiu przewoźników (obsługujących blisko połowę wszystkich klientów kolei), dzięki łatwiejszym podróżom między regionami, jeszcze bardziej zachęci Polaków do korzystania z transportu szynowego.

PODZIEL SIĘ