Przystanek Bytom Północny w nowym miejscu

Przystanek Bytom Północny w nowym miejscu

09 sierpnia 2017 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Postulat Kolei Śląskich o przeniesienie przystanku Bytom Północny w bardziej dogodne miejsce został pozytywnie rozpatrzony przez PKP PLK. Rozmowy na temat ewentualnych możliwości przeniesienia przystanku trwały od kwietnia tego roku. Wówczas to Koleje Śląskie przedstawiły trzy propozycje nowych lokalizacji dla tego przystanku. Finalnie przyjęta została koncepcja przeniesienia stacji w pobliże ul. Strzelców Bytomskich.

Fot. Patryk Farana

Dzięki temu nie tylko zwiększy się dostępność transportu kolejowego dla mieszkańców Bytomia, ale również możliwości przesiadek na inne środki komunikacji publicznej. Na plus nowej lokalizacji przemawia też bliskość centrum handlowego M1.

- Mamy nadzieję, że nowa lokalizacja spotka się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Bytomia i zachęci ich do korzystania z transportu kolejowego - informują Koleje Śląskie.

Warto przy tym przypomnieć, że dla tego kierunku Koleje Śląskie oferują atrakcyjne ceny biletów. Przejazd z Bytomia do Katowic to koszt 3 zł, a z Tarnowskich Gór – 4 zł. Dodatkowo cała linia S8 jest objęta naszą promocją bezpłatnego przewozu rowerów.

PODZIEL SIĘ