Leo Express rekrutuje pracowników w Niemczech

Leo Express rekrutuje pracowników w Niemczech

10 sierpnia 2017 | Autor: ŁK
PODZIEL SIĘ

Czeski prywatny przewoźnik kolejowy Leo Express rozpoczął rekrutację pracowników do uruchomienia usług w Niemczech. Firma może wejść na linię zwolnioną przez spółkę Locomore.

Fot. Leo Express

Leo Express przygotowuje się do uruchomienia komercyjnego połączenia na trasie Berlin Stuttart. Na linii tej do połowy maja kursowały pociągi innego prywatnego przewoźnika – spółki Locomore, która pozyskała fundusze na uruchomienie połączeń częściowo dzięki zbiórce w Internecie. Niestety wpływy z biletów Locomore były zbyt niskie i firma nie uzyskała rentowności dlatego zawiesiła działalność w maju.

Teraz na zwolnione miejsce chcą wejść Czesi, którzy dysponują elektrycznymi zespołami trakcyjnymi Flirt. W czerwcu Leo Express zapowiedział, że jest zainteresowany przejęciem Locomore by w ten sposób uzyskać dopuszczenie do niemieckiego rynku kolejowego.

Leo Express chce od 1 września uruchomić pociąg na trasie z Pragi do Krakowa. Relacja będzie obsługiwana codziennie. Do spółki należy także przewoźnik TigerExpress którego autokary jadą na liniach z Bohumina do Wrocławia i Krakowa. 

PODZIEL SIĘ