PolRegio wydzierżawi 14 pociągów

PolRegio wydzierżawi 14 pociągów

10 sierpnia 2017 | Źródło: PolRegio
PODZIEL SIĘ

Przewozy Regionalne, właściciel marki PolRegio, ogłosiły właśnie przetarg na dzierżawę 14 nowoczesnych pociągów. Nowe lub gruntownie zmodernizowane pojazdy zasilą flotę przewoźnika na 5 lat. Na trasy składy będą mogły wyjechać już 10 grudnia 2017 r., czyli w terminie, w którym zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów.

Fot. PolRegio

W latach 2017-2018 zakupimy i zmodernizujemy łącznie 53 pojazdy. Pierwsze z nich, nowoczesne pociągi spalinowe typu Link, wyjechały na trasy wiosną tego roku, a pasażerowie ocenili je bardzo pozytywnie. Zdajemy sobie sprawę, że nasze potrzeby są znacznie większe i poszukujemy wszelkich rozwiązań, aby jak najszybciej wyjść im naprzeciw. Zależy nam na tym, aby nasi pasażerowie z całej Polski podróżowali szybko i wygodnie. Stąd decyzja o ogłoszeniu przetargu na dzierżawę nowych lub w pełni zmodernizowanych pociągów, które mogłyby zacząć kursować już w grudniu tego roku – mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu PolRegio.

W ramach ogłoszonego 9 sierpnia br. postępowania przetargowego przewoźnik chce wydzierżawić 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych, zastrzegając możliwość rozszerzenia zamówienia o sześć dodatkowych pojazdów. Dzierżawa składów rozpoczęłaby się 10 grudnia 2017 r. i potrwałaby do 10 grudnia 2022 r.

PODZIEL SIĘ