Betonowa płyta uszkodziła pociąg na linii Olsztyn - Iława

Betonowa płyta uszkodziła pociąg na linii Olsztyn - Iława

17 sierpnia 2017 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Na linii kolejowej pomiędzy stacjami Samborowo - Rudzienice Suskie około godziny 13:00 podczas prac przy wiadukcie drogowym na tory spadła betonowa płyta. Uszkodzony został pociąg PolRegio i sieć trakcyjna. Wstrzymano ruch na linii Olsztyn - Iława. 

Fot. PKP PLK

W czwartek zatrzymany i uszkodzony został pociąg Przewozów Regionalnych relacji Bydgoszcz Główna - Olsztyn Główny. Nikomu z pasażerów i obsługi pociągu nic się nie stało. Podróżni znajdują się pod opieką drużyny konduktorskiej. Organizowana jest dalsza podróż komunikacją zastępczą. Pasażerowie pojadą autobusem do Olsztyna. Teren jest zabezpieczony. Uszkodzona jest sieć trakcyjna. Trwa sprawdzanie toru.

Zdarzenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów pomiędzy Olsztynem a Iławą. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową pomiędzy stacjami Iława a Samborowo. Pociągi PKP Intercity pojadą trasą zmienioną. Informacje na temat zmian w komunikacji są podawane na stacjach, przystankach, a także na stronach www.portalpasazera.pl oraz www.intercity.pl. Przypominamy, że można również korzystać z infolinii PKP Intercity – 703 200 200.

PODZIEL SIĘ