Superszybka kolej połączy dwa największe miasta w Chinach

Superszybka kolej połączy dwa największe miasta w Chinach

24 sierpnia 2017 | Źródło: China Railway
PODZIEL SIĘ

Od przyszłego miesiąca oficjalnie rusza nowe szybkie połączenie na linii Pekin-Szanghaj. Zgodnie z projektem ze stolicy Państwa Środka do największego miasta w kraju będzie można pojechać w mniej niż 5 godzin.

Fot. N509FZ, commons.wikimedia.org

Chińska kolej ogłosiła że nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 21 września, w ramach którego zostanie uruchomione nowe superszybkie połączenie między Pekinem a Szanghajem z udziałem nowych elektrycznych pociągów „Fuxing Hao” („Odmłodzenie”). Nowe elektryczne składy pociągów dzięki zaawansowanej technologii na nowej trasie docelowo mają osiągać średnią prędkość przejazdu 350 km/h.

Jak informuje chiński przewoźnik – testy w kategorii bezpieczeństwa i wykonalności przeprowadzone w czerwcu z udziałem dwóch składów zakończyły się wynikiem pozytywnym. Projekt połączenia obu największych miast Chin szybką koleją jest tym samym gotowy do realizacji. Nowa usługa przewozowa posłuży do dalszego rozwoju miejscowej kolei dostarczając nowe rozwiązania techniczne odpowiadające potrzebom i wymaganiom pasażerów.

Od 21 września na trasę ma wyjechać aż 7 par nowych pociągów, które będą codziennie jeździć między dwoma miastami. Czas przejazdu szacuje się na 4 i pół godziny.
PODZIEL SIĘ