Przewozy Regionalne nie przystąpią do Wspólnego Biletu Samorządowego

Przewozy Regionalne nie przystąpią do Wspólnego Biletu Samorządowego

29 sierpnia 2017 | Źródło: Przewozy Regionalne
PODZIEL SIĘ

Wspólny Bilet Samorządowy został przygotowany przez przewoźników zrzeszonych w Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych. Przewozy Regionalne zwracają uwagę, że ani w trakcie prac nad ofertą, ani po ogłoszeniu jego wprowadzenia, żaden z przewoźników samorządowych nie proponował jej współuczestniczenia w ofercie.

Fot. Przewozy Regionalne

Zarząd PR przypomina, że spółka świadczy usługi w tym samym segmencie rynku co przewoźnicy samorządowi. Pociągi PolRegio jeżdżą na trasach we wszystkich województwach. – Codziennie podróżuje z nami 220 tys. pasażerów i to dla nich staliśmy się liderem integracji transportu pasażerskiego m.in. oferując REGIOkarnet. To PolRegio bowiem wyznacza standardy w tej kwestii, wsłuchując się w oczekiwania pasażerów i starając się nawet wychodzić im naprzeciw, co udowodniliśmy rozpoczynając współpracę z PKS-ami. Stąd nauczeni doświadczeniem przystępujemy tylko do dobrych projektów – mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes PR.

Wiceszefowa największego polskiego przewoźnika pasażerskiego w kraju dodaje, że spółka oferuje już specjalny bilet REGIOkarnet, który kosztuje 75 zł i daje możliwość nieograniczonej liczby przejazdów w trzech dowolnie wybranych dniach w okresie dwóch miesięcy ważności biletu.

– Dzięki temu jednemu biletowi można podróżować wszystkimi pociągami PolRegio, które obecnie kursują na liniach we wszystkich województwach. Pociągi PolRegio łączą również, bez konieczności przesiadki, wiele miejscowości na terenie np. dwóch sąsiadujących ze sobą województw, a nawet miejscowości poza granicami Polski. Należy w tym miejscu podkreślić, że REGIOkarnet jest honorowany również w pociągach przewoźników: Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich, Arrivy RP oraz na wybranych odcinkach Kolei Mazowieckich. Podkreślamy, że w trosce o wygodę podróżnego, każdemu z nowopowstających przewoźników proponowaliśmy współpracę w zakresie wspólnych ofert taryfowych. Dla PolRegio podstawą współpracy jest zawsze dialog, który stosujemy od lat – mówi Anna Lenarczyk, członek zarządu PR.

W efekcie Przewozy Regionalne nie zamierzają przystępować do projektu wypracowanego przez Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł DCT Gdańsk przebuduje swoją bocznicę kolejową DCT Gdańsk przebuduje swoją bocznicę kolejową
Następny artykuł Od niedzieli duże zmiany w rozkładzie Kolei Mazowieckich Od niedzieli duże zmiany w rozkładzie Kolei Mazowieckich