PKP S.A. na XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy - relacja

PKP S.A. na XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy - relacja

07 września 2017 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

Forum Ekonomiczne w Krynicy to największa coroczna konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku na wydarzenie przyjeżdża ponad 3 tysiące gości. Podobnie jak w poprzednich latach, na tegorocznej edycji pojawili się również przedstawiciele PKP S.A. i pozostałych spółek z Grupy PKP.

Fot. PKP S.A.

Podczas paneli z udziałem przedstawicieli PKP S.A. dyskutowano o Kolei Dużych Prędkości i pomysłach na zwiększanie konkurencyjności transportu kolejowego.

Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A. nawiązując do pomysłu KDP przyznał, że stanowi on wyzwanie dla polskiego kolejnictwa. Stwierdził także, że obowiązujący w Polsce model powinien mieć charakter mieszany, wykorzystujący szybką kolej i kolej konwencjonalną.

O możliwościach finansowania KDP podczas pierwszego panelu mówił Andrzej Olszewski, członek zarządu PKP S.A.

Podczas panelu dotyczącego konkurencyjności transportu kolejowego dyskutowano o rosnącej roli tej gałęzi transportu. Prezes PKP S.A. mówił o renesansie kolei, zapewniając, że pasażerowie podróżują dziś taniej i szybciej nowoczesnym taborem.

Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A. stwierdził natomiast, że należy rozwijać transport intermodalny.

Podczas debat poruszono również temat wspólnego przejazdu pociągami PKP Intercity, Polregio i PKP SKM w Trójmieście. Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A. zapowiedział, że podróżni będą mogli skorzystać z tej oferty już od najbliższego poniedziałku.

 

PODZIEL SIĘ