Industrial Division kupił 36 lokomotyw

Industrial Division kupił 36 lokomotyw

08 września 2017 | Źródło: Industrial Division
PODZIEL SIĘ

Industrial Division w wyniku podpisanych umów nabył łącznie 36 lokomotyw od PHU Lokomotiv oraz PHU Tom-Lok.  Tym samym tabor znajdujący się w dyspozycji spółki wzrasta do poziomu blisko 170 lokomotyw.

Fot. Mikołaj Manowski

Industrial Division nabył od PHU Lokomotiv Bronisław Plata 31 lokomotyw, które zostaną przekazane spółce w kilku transzach do końca roku. Zakupione pojazdy to między innymi nowoczesne lokomotywy elektryczne Gama produkcji Pesa Bydgoszcz, w tym Gama Marathon ze spalinowym modułem dojazdowym, ciężkie lokomotywy M62, a także lokomotywy manewrowe typu SM42.

W wyniku podpisanej umowy pomiędzy Industrial Division a PHU Tom-Lok Tomasz Plata, spółka stanie się właścicielem 5 ciężkich dwuczłonowych lokomotyw elektrycznych ET40, które po wykonanych naprawach  będą przejmowane na początku 2018 roku.

Zarówno PHU Lokomotiv, jak i PHU Tom-Lok po sprzedaży swojego taboru nie będą już świadczyły usług w zakresie wynajmu i dzierżawy taboru, koncentrując się na pozostałych usługach świadczonych przez te podmioty, w tym w zakresie usług serwisowych dla przewoźników kolejowych.

- Zakończona właśnie z sukcesem transakcja to naturalny efekt naszej strategii biznesowej, która zakłada stałe powiększanie i dostosowywanie naszego portfolio produktowego do oczekiwań Klientów. To także zwieńczenie wieloletniej, udanej współpracy z niezwykle rzetelnymi i zaufanymi partnerami, jakimi są PHU Lokomotiv i PHU Tom-Lok. Darzę wielkim szacunkiem Bronisława Platę i cieszę się, że właśnie z nim udało się dokonać tej transakcji. Dzięki sfinalizowanej właśnie transakcji INDUSTRIAL DIVISION z marką CARGOUNIT wzmocnił swoją  pozycję na rynku dzierżawy taboru kolejowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Naszym celem jest osiągnięcie podobnej pozycji w skali europejskiej - komentuje Piotr Ignasiak, prezes Industrial Division.

Bronisław Plata, właściciel PHU Lokomotiv, dodaje: „

- Wraz z zawartymi z Industrial Division umowami kończę swoją przygodę z rynkiem wynajmu lokomotyw. Zamierzam skoncentrować się teraz na innych obszarach działalności biznesowej. Nie rezygnuję jednak z działalności w sektorze kolejowym. Cieszę się, że tę część swojej aktywności oddaję w dobre ręce - dodał Bronisław Plata, właściciel PHU Lokomotiv.

W wyniku podpisanych umów tabor znajdujący się w dyspozycji Industrial Division wzrasta do poziomu blisko 170 lokomotyw.

PODZIEL SIĘ