Trzech przewoźników na jednym blankiecie - dzisiaj rusza Pakiet Podróżnika

Trzech przewoźników na jednym blankiecie - dzisiaj rusza Pakiet Podróżnika

11 września 2017 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

Od dzisiaj podróżni w całej Polsce mogą kupić pakiet biletów na przejazdy trzech przewoźników – PKP Intercity, POLREGIO i PKP SKM w Trójmieście – na jednym blankiecie.

Fot. PKP S.A.

Pakiet Podróżnika umożliwia pasażerom zakupienie biletów na całą podróż w jednym okienku kasowym, bez oczekiwania w kilku kolejkach. To znaczna oszczędność czasu i duże ułatwienie dla podróżnych. Wprowadzone rozwiązanie uwzględnia wszystkie zniżki i oferty handlowe poszczególnych przewoźników.

Propozycja stanowi pierwszy krok w kierunku wprowadzenia wspólnego biletu – oferty umożliwiającej przesiadki pomiędzy pociągami wszystkich spółek świadczących transportowe usługi pasażerskie w Polsce. Do udziału w inicjatywie zapraszani są wszyscy przewoźnicy kolejowi, a w dalszej perspektywie również przedstawiciele pozostałych gałęzi transportu.

W najbliższych dniach planowana jest organizacja konferencji, podczas której mowa będzie m.in. o kolejnych etapach funkcjonowania Pakietu Podróżnika. O szczegółach poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Więcej informacji pod linkiem.