Wspólny Bilet Samorządowy we wszystkich kanałach sprzedaży Arriva

Wspólny Bilet Samorządowy we wszystkich kanałach sprzedaży Arriva

13 września 2017 | Źródło: Arriva RP
PODZIEL SIĘ

Wspólny Bilet Samorządowy można już zakupić w kasach biletowych, na pokładach pociągów i autobusów, w biletomatach, poprzez aplikację Skycash oraz online na stronie przewoźnika.

Fot. Phil Richards | Wikimedia Commons

Bilet w cenie 38 złotych będzie ważny przez 24 godziny. Uprawnia on do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi regionalnymi autobusami i pociągami Arriva oraz pociągami zrzeszonych w Związku przewoźników tj. Kolejami Mazowieckimi, Warszawską Koleją Dojazdową, Kolejami Śląskimi, Kolejami Małopolskimi, Kolejami Wielkopolskimi, Kolejami Dolnośląskimi i Łódzką Koleją Aglomeracyjną.

- Podstawowym założeniem, na którym opieraliśmy się przy tworzeniu Biletu była  jego prosta konstrukcja i dostępność, zachęcająca do korzystania z transportu kolejowego i autobusowego. Tym bardziej chcieliśmy jak najszybciej wprowadzić możliwość jego zakupu we wszystkich naszych kanałach. To przykład skutecznej współpracy między przewoźnikami, a przede wszystkim świetna, wygodna oferta dla Pasażerów, którą warto wspólnie promować - podsumował Piotr Halupczok, Prezes Zarządu Arriva.

- Tak jak zapowiadaliśmy w momencie uruchamiania oferty dostosowujemy Wspólny Bilet Samorządowy do potrzeb naszych Pasażerów. To dla nas bardzo ważne żeby Bilet był dostępny dla każdego zainteresowanego Podróżnego. Dużo już udało się osiągnąć w obszarze integracji, a kolejne wspólne wyzwania przed nami - powiedział Dariusz Grajda, Prezes Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych.

W roku 2016 przewoźnicy zrzeszeni w związku przewieźli ponad 133 miliony pasażerów, co stanowiło 46% liczby wszystkich podróżujących koleją w Polsce. Liczba wykorzystywanego przez Związek taboru wynosi dziś 1473 wagony, 43 lokomotywy i ponad 700 autobusów i stanowi bardzo poważny i stale rosnący udział na polskim rynku transportowym.

PODZIEL SIĘ