Tramwaje Śląskie zapraszają na Dzień Otwarty

Tramwaje Śląskie zapraszają na Dzień Otwarty

16 września 2017 | Źródło: Tramwaje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Tegoroczny Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej odbędzie się w sobotę 23 września w zajezdni Rejonu nr 4 na pograniczu Zabrza i Gliwic. Będzie on połączony z obchodami 45. rocznicy powstania zajezdni. Organizator zapewnia, że atrakcji dla zwiedzających nie zabraknie.

Fot. Tramwaje Śląskie

Tramwaje Śląskie od wielu lat włączają się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, organizując Dzień Otwarty jednej ze swoich zajezdni – co roku innej – w ramach którego zapraszają wszystkich chętnych do zwiedzania zajezdni i wspólnej zabawy na rodzinnym festynie.

 – Trzymamy się ustalonej kolejności, zgodnie z którą w tym roku spotkamy się z Państwem w zajezdni Rejonu nr 4 na pograniczu Zabrza i Gliwic – zaprasza rzecznik Tramwajów Śląskich, Andrzej Zowada.

Tradycyjnie już pierwszym elementem Dnia Otwartego będzie parada tramwajów, która wyruszy z zabrzańskiego placu Wolności punktualnie o 11:00. Uroczysty wjazd na teren zajezdni od strony Zabrza zaplanowany jest na godzinę 11:15, a już kwadrans wcześniej otwarta zostanie brama i rozpocznie się zwiedzanie.

– Stali bywalcy naszych Dni Otwartych doskonale wiedzą, że zapewniamy wiele atrakcji – od możliwości zwiedzania hal i warsztatów, przez ciekawe pokazy, atrakcje dla najmłodszych, koncerty i występy artystyczne, po przejazd tramwajem przez myjnię oraz naukę jazdy tramwajem. Wszystkie te elementy zapewnimy również w tym roku – zapewnia Andrzej Zowada.

Szczegółowy program zostanie ogłoszony przed samym spotkaniem, ale już teraz organizator zachęca do rezerwowania sobie czasu na sobotę 23 września w godzinach 11:00-20:00, aby pojawić się w zajezdni w Gliwicach przy ul. Chorzowskiej 150.
PODZIEL SIĘ