Specjalna oferta dla kierowców od Kolei Śląskich

Specjalna oferta dla kierowców od Kolei Śląskich

20 września 2017 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

22 września kierowcy nie będą potrzebować biletów, aby skorzystać ze specjalnej oferty przewoźnika. Wystarczy, że podczas kontroli w pociągu okażą ważny dowód rejestracyjny. Z bezpłatnych podróży będzie można skorzystać na wszystkich dwunastu liniach.

Fot. Patryk Farana

Europejski Dzień bez Samochodu to coroczna kampania, której celem jest propagowanie prozdrowotnego zachowania oraz promocja bardziej ekologicznych i bezpieczniejszych środków transportu, takich jak jazda na rowerze, chodzenie pieszo czy korzystanie z komunikacji publicznej.

- Do akcji dołączamy już po raz trzeci. Liczymy na to, że wielu kierowców przekona się w tym dniu, że transport kolejowy jest najlepszym sposobem na dotarcie np. do pracy, domu – informuje spółka.

Z tegorocznej promocji będzie można skorzystać we wszystkich pociągach na wszystkich liniach, wyjątkiem jest jedynie przygraniczny odcinek: Chałupki – Bohumin. Na wszystkich pozostałych trasach, przez cały dzień, będzie można podróżować bezpłatnie za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego.

- W tym roku nieco poszerzamy ofertę i pozytywnie odpowiadamy na ubiegłoroczne sugestie. Otóż okazywany podczas kontroli biletów dowód rejestracyjny nie musi być wydany na nazwisko właściciela lub współwłaściciela pojazdu. W ten sposób z naszej propozycji będą mogły skorzystać np. na osoby, które korzystają z aut leasingowanych – dodaje spółka.

Dwa lata temu z propozycji Kolei Śląskich skorzystało 845 osób. W ubiegłym roku zainteresowanych było już prawie dwa razy więcej – tylko w ten jeden dzień 1519 osób pokonało pociągami ponad 93 tys. km. Największą popularnością cieszyły się wówczas trasy Katowice – Zwardoń oraz Częstochowa – Gliwice. Średnia odległość przejazdu wyniosła ponad 61 km.

PODZIEL SIĘ