Alstom przedstawił Coradia Stream dla NS i Trenitalia

Alstom przedstawił Coradia Stream dla NS i Trenitalia

03 października 2017 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom zaprezentował dziś Coradia Stream – najnowszą generację regionalnych pociągów Coradia, swoim pierwszym odbiorcom: holenderskim narodowym liniom kolejowym NS i Trenitalii, włoskiemu operatorowi kolejowemu. Coradia Stream to niskopodłogowy elektryczny zespół trakcyjny, przeznaczony do transportu regionalnego i międzymiastowego, opracowany na rynek europejski.

Fot. Alstom

- Z dumą prezentujemy dziś w dwóch różnych europejskich krajach, dwie wersje tego pociągu, klasy Intercity w Holandii i dla ruchu regionalnego we Włoszech. Dzięki udoskonalonej modularności i redukcji wagi, Coradia Stream otwiera nowy rozdział w pełnej sukcesów historii pociągów regionalnych Coradia, na przestrzeni ponad 30 lat. Nazwa, którą wybraliśmy, odzwierciedla jego prawdziwy duch: płynność, dynamikę, szybkość i lekkość - powiedział Wolfram Schwab, Wiceprezes ds. Pociągów Regionalnych i Intercity.

Pierwsze zamówienie na 79 Coradia Stream zostało złożone przez NS w lipcu 2016 roku. Pociągi nazywane przez operatora - Intercity Next Generation (ICNG), będą kursować na linii Amsterdam-Rotterdam-Breda i w korytarzu Haga-Eindhoven, z prędkością maksymalną 200 km/h. Wejdą one do rozkładu od 2021 r. Pociągi spełniają najwyższe standardy interoperacyjności i będą wyposażone w systemy ATB i ERTMS. Pociągi mogą być eksploatowane na liniach dużych prędkości 25KV AC i 1,5 KV DC (główna sieć kolejowa). NS ujawnił dziś szerokiej publiczności projekt przyszłych pociągów ICNG, przedstawiając pełnowymiarowy model. Ich produkcja odbywa się w zakładach Alstom Konstal w Chorzowie.

Jednocześnie w trakcie wystawy Expoferroviaria, która odbywa się w Mediolanie, od 3 do 5 października, został zaprezentowany, również w pełnym rozmiarze, model Coradia Stream dla Trenitalii. Pociąg nazwany przez włoskiego operatora Pop, został zaprojektowany do jazdy w różnych włoskich regionach. Wysoce modułowy, Coradia Stream dla Trenitalia, oferuje szeroki wybór aranżacji wnętrz oraz elementów ich wyposażenia. Każdy przewoźnik regionalny może łatwo dostosować swoje pociągi za pomocą interaktywnego konfiguratora. To rozwiązanie jest przystosowane do różnych konfiguracji i potrzeb pojemności w transporcie regionalnym i podmiejskim. Trenitalia podpisała z Alstom w sierpniu 2016 roku umowę ramową na dostawę 150 pociągów Coradia Stream. Alstom rozpocznie dostawy pierwszej partii 47 pociągów, na początku 2019 r.

Coradia Stream został zaprojektowany przez międzynarodowy zespół sześciu narodowości i jest wynikiem ścisłej współpracy między zakładami Alstom w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech i Polsce.

PODZIEL SIĘ