Koleje Mazowieckie podsumowuje swoją obecność na TRAKO 2017

Koleje Mazowieckie podsumowuje swoją obecność na TRAKO 2017

04 października 2017 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

W zeszłym tygodniu w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO odbyły się 12. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017, na których można było odwiedzić także stoisko Kolei Mazowieckich. Spółka zaprezentowała się podczas konferencji pt. „Koleje samorządowe - przyjazne podróżnym”, a w konkursie Media Kreator, odebrała nagrodę za akcję „Koleją do Kultury”.

Fot. Koleje Mazowieckie

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie branży transportu szynowego i drugie co do wielkości oraz znaczenia targi kolejowe w Europie. W tym roku można podziwiać 700 wystawców z 25 krajów.

- TRAKO jest wydarzeniem wyjątkowym nie tylko ze względu na możliwość obejrzenia tego, co nowe na kolei w Polsce i na świecie, ale także z uwagi na okazję do rozmowy z ciekawymi ludźmi, nawiązywanie kontaktów i wymianę doświadczeń. Cieszę się, że po raz kolejny Koleje Mazowieckie były tu obecne i że mogą prezentować jeden z najlepszych aspektów Mazowsza, czyli nowoczesną kolej samorządową - powiedział Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

Obecność na TRAKO to zawsze okazja uczestnictwa w interesujących debatach i konferencjach na temat branży. Jedną z nich była konferencja Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, podczas której można się było dowiedzieć, jak duży postęp w rozwoju osiągnęli samorządowi przewodnicy kolejowi. Gośćmi konferencji, w której uczestniczyli przedstawiciele przewoźników zrzeszonych w Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, byli Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego, oraz Adrian Furgalski, wiceprezes ZDG TOR w roli eksperta.

Pociągami i autobusami przewoźników samorządowych przejechały w 2016 r. ponad 133 miliony pasażerów, co razem czyni tych przewoźników liderem wśród przewoźników kolejowych w Polsce. Ostatnim najważniejszym projektem Związku był stworzenie Wspólnego Biletu Samorządowego. Podczas konferencji każda ze spółek pochwaliła się swoimi planami dotyczącymi inwestycji. Cieszy przede wszystkim to, że coraz większy odsetek taboru, jakim dysponują przewoźnicy samorządowi, to pojazdy nowe i że już dziś wiadomo, że będzie ich coraz więcej. Największe plany w tym zakresie mają Koleje Mazowieckie, które są w trakcie rekordowego przetargu na 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych, o czym mówił prezes Robert Stępień.  W sumie przewoźnicy samorządowi do 2022 r. planują zakupy taborowe za około 3 mld zł, ale też około 700 - milionowe inwestycje w modernizację i rozbudowę infrastruktury.

Podczas TRAKO został rozstrzygnięty konkurs Media Kreator organizowany przez Kolejową Oficynę Wydawniczą. Celem konkursu jest wyróżnienie firm, które prowadzą aktywną politykę marketingowo-promocyjną, wprowadzają nowatorskie sposoby komunikacji firmy z jej otoczeniem zewnętrznym i wewnętrznym. Koleje Mazowieckie zostały nagrodzone za projekt „Koleją do Kultury” w kategorii „Out of the box”, która ma na celu wyróżnienie działań marketingowych, cechujących się niekonwencjonalnością i wielowymiarowością, wykraczającymi poza utarte schematy. Statuetkę odebrał Dariusz Grajda, członek zarządu i dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

PODZIEL SIĘ