PolRegio odebrało w Poznaniu zmodernizowane pojazdy

PolRegio odebrało w Poznaniu zmodernizowane pojazdy

05 października 2017 | Źródło: PolRegio
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj na peronie poznańskiego dworca głównego PolRegio odebrało pierwsze zmodernizowane elektryczne zespoły trakcyjne EN57, które będą obsługiwały trasy m.in. w Wielkopolsce.

Fot. PolRegio

PolRegio sukcesywnie unowocześnia tabor przeznaczony do obsługi swoich połączeń. Na trasy województwa wielkopolskiego trafiły już pierwsze z 36 zmodernizowanych przez Zakład Naprawy Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57. Wartość kontraktu to 251 mln zł. Dzięki ich wprowadzeniu komfort podróżowania i jakość usług spełnią wymagania pasażerów korzystających z połączeń na liniach kolejowych obsługiwanych przez największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce.

– Sukcesywnie realizowany plan restrukturyzacji to również unowocześnienie naszego taboru. Zmieniamy się, ponieważ pasażerowie tego oczekują. Podnoszenie jakości oferowanych usług jest możliwe dzięki poprawie kondycji finansowej Spółki i pozyskaniu środków finansowych na realizację inwestycji. Dzięki temu mamy możliwość właśnie dzisiaj oddać do dyspozycji pasażerów pierwsze z 50 nowych lub zmodernizowanych pojazdów – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.

Zmodernizowane EN57 charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa i komfortu podróży. Przystosowane są do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej. EN57ALc wyposażone są m.in. w klimatyzację, WiFi i przewijaki dla niemowląt. Standardem w nowych lub zmodernizowanych pociągach PolRegio stają się strefy małego podróżnika, które są pierwszym tego typu rozwiązaniem wśród przewoźników regionalnych, oraz malatura nowej marki konsumenckiej PolRegio.

– W umowie, którą kilka lat temu zawarliśmy, strony postanowiły, że od 2018 roku z torów na terenie województwa wielkopolskiego definitywnie znikną stare, wyeksploatowane pociągi. Cieszę się, że spółka Przewozy Regionalne wywiązuje się z tego zobowiązania i wprowadza do obiegu całkowicie zmodernizowane i wysokostandardowe pociągi. Jestem przekonany, że będą dobrze służyły podróżującym i zwiększą zainteresowanie Wielkopolan do korzystania z publicznego transportu kolejowego – powiedział Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

– Przekazanie do eksploatacji zmodernizowanych przez naszą firmę elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57ALc to duża satysfakcja. Zmodernizowane pojazdy wyposażone m.in. w nowoczesny napęd, silniki asynchroniczne, klimatyzację, wygodne fotele, jak również systemy informacji pasażerskiej i monitoringu znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo podróżnych oraz obsługi. Przewozy Regionalne to wymagający klient, stawiający na jakość swojej floty pojazdów. Tym bardziej więc cieszę się, że przekazujemy dziś Przewoźnikowi nowoczesny pojazd, życząc samych zadowolonych pasażerów, którzy dzięki zmodernizowanym przez naszą firmę pojazdom będą mogli wygodnie i sprawnie podróżować – powiedział Jacek Bilski, członek zarządu, p.o. Dyrektor Generalny ZNTK „Mińsk Mazowiecki”.

Na trasy w całej Polsce już w tym roku wyjechały zmodernizowane i nowe pojazdy PolRegio. Sukcesywna poprawa jakości obsługi pasażerów to również rozbudowywanie oferty handlowej. W ostatnim czasie na trasie Poznań – Leszno wprowadzono atrakcyjną ofertę „Połączenie w dobrej cenie”. W obrębie Aglomeracji Poznańskiej rozszerzono zasięg oferty „Bus-Tramwaj-Kolej”. Pasażerowie doceniają zmiany wprowadzane przez PolRegio. Tylko w pierwszym półroczu 2017 roku z usług POLREGIO skorzystało o 1,5 mln pasażerów więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku.