ŁKA wprowadza korekty w organizacji ruchu pociągów

ŁKA wprowadza korekty w organizacji ruchu pociągów

10 października 2017 | Źródło: Łódzka Kolej Aglomeracyjna
PODZIEL SIĘ

Od dnia 15 października do 9 grudnia br. będzie obowiązywać piąta w rozkładzie jazdy 2016/17 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Zmiany w zdecydowanej części są spowodowane pracami modernizacyjnymi PKP PLK, które prowadzone są na całej sieci kolejowej w Polsce. ŁKA informuje o wprowadzeniu kilku korzystnych dla pasażerów korekt i skomunikowań.

Fot. ŁKA

Do najważniejszych zmian jesiennego rozkładu należy zaliczyć:

 • dodatkowy pociąg relacji Zgierz – Łódź Kaliska w porannym szczycie przewozowym, odjazd ze Zgierza o godzinie 7:12
 • zmiana zestawienia na 2 EZT od poniedziałku do piątku porannego pociągu z Kutna, odjazd o godzinie 5:50, przyjazd do Łodzi Kaliskiej 7:12
 • uruchomienie w niedziele oraz 1 listopada pociągu relacji Sieradz – Łódź Kaliska, odjazd z Sieradza o godzinie 19:28
 • wszystkie pociągi ŁKA Sprinter relacji Łódź – Warszawa – Łódź zostaną uruchomione również w środę 1 listopada
 • w dniach 16 – 26 października z powodu prac torowych i sieciowych wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Zgierz – Kutno i zostanie uruchomiona na części trasy Zastępcza Komunikacja Autobusowa

Wyróżnione szczegóły zmian zestawiono poniżej:

Linia Łódź – Warszawa

 1. Od 15 października liczba pociągów kursujących w weekendy pomiędzy Łodzią a Warszawą nie zmieni się i nadal będzie to 12 pociągów.
 2. Z powodu całkowitego zamknięcia linii podmiejskiej na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy nastąpią zmiany godzin kursowania wybranych pociągów ŁKA Sprinter, jednak czas przejazdu na odcinku Warszawa Centralna – Łódź Fabryczna i w kierunku przeciwnym udało się skrócić do 76 – 79 minut, a więc zgodnie z założeniami rocznego rozkładu jazdy.
 3. Wszystkie pociągi ŁKA Sprinter wyjadą na trasę również w dniu 1 listopada br.
 4. Nadal zachowane będzie skomunikowanie ostatniego pociągu z Warszawy na stacji Łódź Widzew z pociągiem w kierunku Zgierza przez Łódź Stoki.

Linia Łódź – Koluszki – Skierniewice

 1. Ze względu na zakończenie prac remontowych na odcinku Łódź Fabryczna – Łódź Niciarniana wszystkie pociągi w relacji Łódź Fabryczna – Koluszki – Skierniewice – Łódź Fabryczna będą kursować bez wydłużonych postojów na stacji Łódź Widzew.

Linia Łódź Fabryczna/Widzew – Zgierz przez Łódź Arturówek

 1. W związku z zakończeniem prac PKP PLK związanych z bieżącym utrzymaniem linii pomiędzy stacjami Łódź Fabryczna – Łódź Niciarniana pociągi relacji Łódź Fabryczna – Zgierz – Łódź Fabryczna nie będą miały już wydłużonych postojów na stacji Łódź Widzew, co wpłynie
  na skrócenie czasu przejazdu.

Linia Łódź Kaliska – Sieradz

 1. Ze względu na duże zainteresowanie podróżnych zostanie uruchomiony w niedziele oraz 1 listopada dodatkowy pociąg relacji Sieradz odjazd 19:28 – Łódź Kaliska 20:33.

Linia Łódź - Kutno

 1. Ze względu na prace torowe i sieciowe w dniach 16 – 26 października wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów pomiędzy stacjami Zgierz – Kutno. W dniach 16 – 24 października zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa na odcinku Zgierz Kontrewers – Kutno za wszystkie pociągi, w dniu 25 października na odcinku Chociszew – Kutno i ostatniego dnia utrudnień w dniu 26 października na odcinku Zgierz – Kutno zamiast pociągów pojadą autobusy zastępcze. Spowoduje to zmiany godzin kursowania na odcinkach obsługiwanych Zastępczą Komunikacją Autobusową oraz zmianę miejsc postojów na części stacji i przystanków osobowych.

Linia Łódź – Łowicz

 1. W dniu 28 października - sobota w godzinach 7:40 – 17:40 nastąpi przerwa w ruchu pociągów na odcinku Zgierz – Glinnik z powodu wymiany części sieci trakcyjnej na tym odcinku, co spowoduje konieczność uruchomienia Zastępczej Komunikacji Autobusowej.
 2. W sobotę 4 listopada br. w godzinach 7:10 – 16:50 nastąpi przerwa w ruchu pociągów na odcinku Stryków – Głowno, spowodowana również wymianą sieci trakcyjnej na części trasy i konieczność uruchomienia Zastępczej Komunikacji Autobusowej.

  Powyższe sobotnie utrudnienia na linii łowickiej spowodują zmianę godzin kursowania i zmianę miejsca postoju w Bratoszewicach.
PODZIEL SIĘ