Wyjątkowy pokaz mody na pokładzie pociągu

Wyjątkowy pokaz mody na pokładzie pociągu

14 października 2017 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

8 października pociąg należący do Kolei Śląskich miał okazję wystąpić w nietypowej roli wybiegu dla modelek. Na taką oryginalną formę prezentacji strojów zdecydowała się Fundacja Napraw Sobie Miasto przy współpracy z projektantką Mają Puente.

Fot. Koleje Śląskie

„Modowy” pociąg wyjechał w niedzielę z Lublińca kilka minut po godzinie 12 i zatrzymał się między innymi w Tarnowskich Górach, Bytomiu, Radzionkowie i Chorzowie. Tło dla poszczególnych kreacji stanowił pociąg 14WE. Na jego pokładzie modelki prezentowały ubrania marki MDST, stworzonej przez Maję Puentę – młodą projektantkę z Gliwic. Tył pociągu posłużył za swego rodzaju backstage, a wnętrze okazało się być idealnym wybiegiem do prezentowania strojów.  W ramach niedzielnego pokazu pasażerowie pociągu mieli okazję obejrzeć trzy kolekcje jej ubrań. W przerwie widownia mogła również nieco zgłębić temat działalności grupy GOPgear z Fundacji Napraw Sobie Miasto.

Całość inicjatywy odbywała się pod hasłem TrainFash. W ten nietypowy sposób organizatorzy chcieli nie tylko promować nasze rodzime talenty w dziedzinie mody, ale również zwrócić większą uwagę kobiet na zagadnienia związane z transportem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł TŚ chcą odzyskiwać energię z hamowania tramwajów TŚ chcą odzyskiwać energię z hamowania tramwajów
Następny artykuł Postępy prac na warszawskiej linii obwodowej Postępy prac na warszawskiej linii obwodowej