Bezpłatny przejazd specjalny Kolei Śląskich po obwodnicy GOP

Bezpłatny przejazd specjalny Kolei Śląskich po obwodnicy GOP

17 października 2017 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Koleje Śląskie po frekwencyjnym sukcesie wrześniowych przejazdów specjalnych, postanowiło przygotować dla miłośników kolejnictwa kolejną niespodziankę. Tym razem przewoźnik proponuje podróż kolejową obwodnicą Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego swoim nowym pociągiem Elfem 2.

Fot. Przemysław Szkatuła

Przejazd odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 października i rozpocznie się o godzinie 14:15 w Bytomiu. Stamtąd pociąg wyjedzie do Gliwic, następnie przejedzie m.in. przez takie stacje jak Zabrze Makoszowy, Katowice Dąbrówka Mała i Siemianowice Śląskie. O godzinie 16:49 pociąg wróci do Bytomia, a stamtąd wykona jeszcze kurs do Katowic z postojami na stacjach Chorzów Miasto i Chorzów Batory. W stolicy Górnego Śląska pociąg „odmelduje się” o godzinie 17:21.

Nie lada gratką dla fanów kolejnictwa może być nie tylko niecodzienna trasa podróży, ale również rodzaj taboru, który będzie obsługiwał ten przejazd. Wokół GOP-u podróżnych przewiezie bowiem najnowszy nabytek spółki – Elf 2.

Podobnie jak przy poprzednich wycieczkach, tak i tym razem przejazd będzie bezpłatny. Liczba miejsc będzie ograniczona ze względu na pojemność pojazdu. Obowiązuje zatem zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Tym razem jednak nie będzie obowiązywał internetowy system rezerwacyjny. Osoby zainteresowane będą mogły odebrać bezpłatny bilet na przejazd od środy Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach. Do dyspozycji jest 110 wejściówek. Co istotne, jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie cztery blankiety.

W sobotę na miłośników kolei na bytomskim dworcu czekają również atrakcje związane z piknikiem kolejowym, którego organizatorem będzie portal Silesia Info Transport. W trakcie spotkania będzie można zwiedzić pociąg typu EN75 – nazywany potocznie Flirtem oraz wspomnianego wcześniej Elfa 2. Swoją prezentację przygotują również PKP Polskie Linie Kolejowe. Na godzinę 13:00 została zaplanowana debata, której głównym celem jest przybliżenie mieszkańcom miasta szczegółów związanych z przenosinami przystanku Bytom Północ. W dyskusji ma nie zabraknąć także innych zagadnień związanych z kolejowym życiem Bytomia.

PODZIEL SIĘ