Pawilony w tunelu Dworca Głównego w Gdańsku przeznaczone do rozbiórki

Pawilony w tunelu Dworca Głównego w Gdańsku przeznaczone do rozbiórki

18 października 2017 | Autor: PS | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W połowie września br. PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły prace przy przebudowie stacji Gdańsk Główny, w ramach której kompleksowo mają zostać przebudowane m.in. dwa perony, układ torowy, sieć trakcyjna i dwa przejścia podziemne. Co się jednak stanie z pawilonami handlowymi będącymi obecnie w zabudowie ?

Fot. PKP PLK

O inwestycji i pracach związanych z kompleksową modernizacją peronów na dworcu głównym w Gdańsku wspominaliśmy już wcześniej (link).

Zapytaliśmy organizatora inwestycji, PKP Polskie Linie Kolejowe o plany związane z częścią tunelu łączącego część infrastruktury należącej do zarządcy z częścią miejską w której mieszczą się ww. pawilony handlowe, jak również kasy biletowe SKM.

- W projekcie budowlanym jest przewidziana rozbiórka pawilonów, aczkolwiek w nowo wyremontowanym tunelu będzie również możliwość wynajęcia powierzchni handlowej – informuje redakcję Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. – Natomiast pomieszczenie kas biletowych w tunelu będzie wyremontowane i powiększone o część socjalną dla pracowników. Obok zostanie również wybudowane pomieszczenie przepompowni pełniące rolę punktu czerpalnego wody i pomieszczenie dla potrzeb ekip ds. utrzymania czystości.

Inwestycja na stacji Gdańsk Główny realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 5.1-19.2 "Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap II Gdańsk Główny.” Łączny koszt modernizacji stacji Gdańsk Główny wynosi 62 mln zł. Prace modernizacyjne powinny zakończyć się w styczniu 2020 roku.

PODZIEL SIĘ