PKP S.A. wyłoniła wykonawcę modernizacji dworca w Strzelinie

PKP S.A. wyłoniła wykonawcę modernizacji dworca w Strzelinie

18 października 2017 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą, który zajmie się przebudową dworca kolejowego w Strzelinie. Prace zrealizuje firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał przyszłego roku.

Fot. Jacek Halicki, commons.wikimedia.org

Dworzec w Strzelinie zostanie poddany gruntownej przebudowie, a pomieszczenia wewnątrz obiektu będą dostosowane do nowych funkcji. Na dworcu oprócz przestrzeni związanej z obsługą podróżnych pojawi się m.in. siedziba Straży Miejskiej i archiwum.

Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe. Dzięki montażowi monitoringu wzrośnie poziom bezpieczeństwa. Zagospodarowany zostanie także teren wokół, przed budynkiem pojawią się miejsca postojowe dla samochodów i stojaki na rowery. Dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, w tym osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowane zostaną ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, oznakowania i tablice tyflograficzne. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną również toalety.

- Modernizacja dworców to jedno z najważniejszych działań naszej spółki. Chcemy, aby pasażerowie byli obsługiwani w nowoczesnych, funkcjonalnych obiektach. Modernizacja dworca w Strzelinie to kolejna inwestycja na terenie Dolnego Śląska. W ostatnich miesiącach rozpoczęły się prace na dworcach w Żarowie, Siechnicach, Świętej Katarzynie, Jaworze i Żernikach Wrocławskich – Smardzowie. A to tylko przykłady inwestycji, w planie mamy modernizację około 200 obiektów na terenie całego kraju – mówi Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A.

Termin zakończenia modernizacji dworca w Strzelinie to IV kwartał 2018 r. Inwestycję zrealizuje firma Berger Bau Polska Sp. z o.o  Ze względu na zabytkowych charakter obiektu, prace prowadzone będą w uzgodnieniu w konserwatorem. Koszt modernizacji wyniesie ok. 10 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa.

PODZIEL SIĘ