Grzegorz Bogacki nowym prezesem CTL Logistics

Grzegorz Bogacki nowym prezesem CTL Logistics

19 października 2017 | Źródło: CTL Logistics
PODZIEL SIĘ

Rada nadzorcza CTL Logistics powołała nowy zarząd spółki. Prezesem i dyrektorem zarządzającym został Grzegorz Bogacki, a członkiem zarządu i dyrektorem ds. rozwoju, Grzegorz Kuś. Zmiana kierownictwa ma związek z przygotowaniami do realizacji nowej strategii biznesowej Grupy CTL Logistics.

Fot. CTL Logistics

Grzegorz Bogacki związany jest z CTL Logistics od 2015 r. Początkowo pełnił funkcję dyrektora ds. strategicznych i rozwoju. We wrześniu 2015 r. objął stanowiska głównego księgowego Grupy. Od lipca 2016 r. sprawował także funkcje dyrektora zarządzającego w spółce CTL Maczki-Bór.

Jarosław Król zdecydował się kontynuować karierę poza Grupą CTL. Główny akcjonariusz CTL Logistics – Compass Partners International oraz rada nadzorcza Grupy CTL Logistics dziękują Jarosławowi Królowi za wkład w restrukturyzację Grupy CTL oraz przygotowanie jej do realizacji nowej strategii rozwoju.

Nowy prezes zarządu  Grupy CTL Logistics ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie na kierunkach: Zarządzanie i Rachunkowość oraz Ekonomia, Finanse i Bankowość. Jest absolwentem Europejskich Studiów Menadżerskich na tej samej uczelni. Uzyskał również tytuł MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Przed dołączeniem do grupy CTL Logistics Grzegorz  Bogacki pracował w Grupie Orlen, gdzie zdobył wszechstronne doświadczenie z zakresu m.in.  zarządzania, finansów, controllingu i księgowości. Grzegorz Bogacki pełnił również funkcję prezesa zarządu spółki Ekonaft oraz członka zarządu kilku spółek Grupy Orlen. Był także szefem projektu konsolidacji rafinerii w Trzebini i Jedliczu.

Rada Nadzorcza CTL Logistics zdecydowała również o powołaniu Grzegorz Kusia – dyrektora  zarządzającego oraz członka zarządu CTL Service – na stanowisko dyrektora ds. rozwoju członka zarządu Grupy CTL Logistics. Grzegorz Kuś będzie nadal pełnił swoje funkcje w spółce CTL Service.

Nowy członek zarządu CTL Logistics będzie odpowiedzialny za budowanie relacji z klientami oraz przygotowanie i realizację nowej strategii rozwoju Grupy. Na stanowisku dyrektora ds. rozwoju Grzegorz Kuś zastąpił Sylwię Dunn, która rozstała się z Grupą CTL.

Grzegorz Kuś jest absolwentem Wydziału Techniki na Uniwersytecie Śląskim. Ukończył studia podyplomowe z Zarządzania Firmą na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Do Grupy CTL Logistics dołączył w 2003 r., obejmując funkcję prezesa MB EKO. Od 2004 r. związany jest ze spółką CTL Service. W maju 2017 r. objął dodatkowo stanowisko dyrektora zarządzającego i członka zarządu w CTL Północ.

Grzegorz Kuś posiada doświadczenie w marketingu, sprzedaży i zarządzaniu. Przed dołączeniem do Grupy CTL Logistics pracował między innymi w Hucie Katowice i Hucie Bankowej. Pełnił także funkcje dyrektora handlowego i dyrektora zarządzającego w Mikama. Był dyrektorem naczelnym i prezesem zarządu Prefstal

PODZIEL SIĘ