W Warszawie powstaną kolejne zielone torowiska

W Warszawie powstaną kolejne zielone torowiska

19 października 2017 | Źródło: Tramwaje Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Zielonych torów w Warszawie jest coraz więcej, a Tramwaje Warszawskie zaplanowały budowę kolejnych. Powierzchnia zielonych torowisk w stolicy ma się zwiększyć ponad dwukrotnie.

Fot. Tramwaje Warszawskie

Obecnie  długość stołecznych torów obsadzonych trawą i roślinnością wynosi już 19 km. Na kolejnych 30 km torów, które pobiegną m.in. do Wilanowa i na Gocław Tramwaje Warszawskie zaplanowały sadzenie trawy lub innych roślin.

- Tramwaje Warszawskie pracują nad tym, żeby stolica była bardziej zielona. W ciągu najbliższych pięciu lat zwiększymy powierzchnię zielonych torowisk o przynajmniej 100 000 m2  Zazieleniamy nowo budowane torowiska. Wykorzystujemy każdą okazję by obsadzać roślinami istniejące tory, na przykład podczas remontów – mówi Robert Grzywacz, dyrektor Biura Infrastruktury Tramwajów Warszawskich

Powierzchnia zielonych torowisk w Warszawie teraz wynosi 66 000 m2. Po budowie nowych linii tramwajowych i po zaplanowanych modernizacjach i remontach torów zieleń na torach będzie miała powierzchnię sięgającą 170 000 m2. Wszystkie nowo budowane linie tramwajowe Tramwaje Warszawskie projektują z zielonymi torowiskami. Właśnie dlatego, długość trawiastych torów na nowo otwartej linii na Tarchomin to już prawie siedem kilometrów.

PODZIEL SIĘ