Weekendowe utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM

Weekendowe utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM

19 października 2017 | Źródło: SKM Warszawa
PODZIEL SIĘ

Prace przy przebudowie stacji Warszawa Rembertów prowadzone w dniach 20 – 23 października przez PKP Polskie Linie Kolejowe, spowodują istotne zmiany i ograniczenia w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich na linii siedleckiej. W tym czasie pociągi pomiędzy Rembertowem i Sulejówkiem Miłosną będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. Dla pasażerów zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Fot. SKM Warszawa

W wymienionych dniach większość pociągów SKM linii S2 będzie kursowała tylko do stacji Warszawa Wschodnia, a wybrane dotrą do Rembertowa i Sulejówka Miłosny. Pociągi Kolei Mazowieckich linii R2 również będą kursowały w ograniczonym zakresie. W związku z utrudnieniami, od godz. 22.00 w piątek, 20 października do godz. 4.00 w poniedziałek, 23 października na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna będzie obowiązywało wzajemne honorowanie wszystkich rodzajów biletów ZTM – KM.

Z uwagi na to, że pomiędzy Rembertowem i Sulejówkiem Miłosną pociągi pojadą po jednym torze, na przystankach Warszawa Wesoła, Warszawa Wola Grzybowska i Sulejówek, w obu kierunkach będą się zatrzymywały wyłącznie przy peronie 2, czyli tym, który normalnie obsługuje ruch w stronę Warszawy.

Dla pasażerów zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza. Autobusy linii ZS2 będą kursowały w dniach 21 – 22 października na trasie Dw. Wschodni (Lubelska) – Sulejówek Miłosna.

Autobus zatrzyma się przy następujących stacjach i przystankach kolejowych:

 • Warszawa Wschodnia – na przystanku Dw. Wschodni (Lubelska) – od strony dworca podmiejskiego przy ul. Lubelskiej,
 • Warszawa Rembertów:
  w kierunku centrum Warszawy – na ul. Marsa przy ul. Ilskiego (razem z liniami 183 i 514),
  w kierunku Sulejówka – na ul. Cyrulików,
 • Warszawa Wesoła – na ul. Okuniewskiej,
 • Sulejówek:
  w kierunku Warszawy na ul. Dworcowej,
  w kierunku Sulejówka Miłosny – na ul. Kombatantów II Wojny Światowej,
 • Sulejówek Miłosna: na ul. Bema.

UWAGA:

 • autobus nie zatrzyma się przy przystanku kolejowym Warszawa Wola Grzybowska (obsługa autobusami 173 i 514 w ul. Armii Krajowej),
 • na odcinku Dworzec Wschodni – Wiatraczna linia ZS2 nie ma przystanków.

Szczegółowe informacje o zmianach, obowiązujących rozkładach i honorowaniu biletów są dostępne na stronie przewoźników i ZTM Warszawa.

PODZIEL SIĘ