Zamkną jeden tor na trasie PKM. Pasażerowie mogą spodziewać się utrudnień

Zamkną jeden tor na trasie PKM. Pasażerowie mogą spodziewać się utrudnień

20 października 2017 | Źródło: Pomorska Kolej Metropolitalna
PODZIEL SIĘ

W związku z zaplanowanymi na najbliższy weekend (20-22.10.2017 r.) robotami torowymi na linii PKM i związanego z nimi zamknięcia jednego z torów na odcinku Gdańsk Matarnia – Gdańsk Rębiechowo, w sobotę i niedzielę możliwe są niewielkie utrudnienia w ruchu pociągów trójmiejskiej SKM na tej trasie.

Fot. PKM

Od dzisiaj (20.10.2017 r.), od godz. 20:00, do poniedziałku (23.10.2017 r.), do godz. 4:00, zamknięty zostanie dla ruchu pociągów tor nr 1 linii PKM, na odcinku pomiędzy przystankami  Gdańsk Matarnia – Gdańsk Rębiechowo. Związane jest to z niezbędnymi do wykonania jeszcze przed zimą pracami konserwacyjnymi i gwarancyjnymi. W tym czasie pociągi SKM na tym odcinku jeździć będą z prędkością ograniczoną do 50 km/h, a na przystanku PKM Gdańsk Port Lotniczy nieczynny będzie peron 1. W związku z tym pociągi we wszystkich kierunkach (Gdańsk, Gdynia, Kartuzy i Kościerzyna) odjeżdżać będą z peronu 2, przy torze nr 2. Informować o tym będą stosowne komunikaty zarówno na dojściach do peronów, jak i na samych peronach.

Aby związane z tym utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla pasażerów, wszystkie prace zaplanowane zostały na weekend, kiedy z linii PKM korzysta mniej osób niż w dni robocze. Przewidywane opóźnienia pociągów, które pomiędzy Matarnią i Rębiechowem poruszać się będą tylko po jednym torze, mogą jednak wynieść – w zależności od pory dnia - od kilku do kilkunastu minut.

Mapa linii PKM

 

PODZIEL SIĘ