PKP Intercity chce wypożyczyć cztery elektryczne lokomotywy

PKP Intercity chce wypożyczyć cztery elektryczne lokomotywy

02 listopada 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Przedmiotem zamówienia w ogłoszonym przez PKP Intercity przetargu jest dzierżawa 4 pasażerskich lokomotyw elektrycznych wraz z pełną usługą utrzymania na okres 9 miesięcy. Chęć wypożyczenia lokomotyw podyktowana jest opóźnieniami przy naprawie własnych maszyn.

Fot. Przemysław Szkatuła

- Zdecydowaliśmy się na dzierżawę lokomotyw z powodu zapewnienia odpowiedniej ich liczby do realizacji rozkładu jazdy 2017/2018. Potrzeba ta wynika z opóźnień w procesie napraw poziomu P4 naszych lokomotyw wykonywanych przez zewnętrzny podmiot. Termin zakończenia dzierżawy zbiega się z planowanym powrotem naszych lokomotyw z przeglądów - informuje rzecznik PKP Intercity.

Zgodnie z ogłoszeniem spółka pragnie wypożyczyć cztery pojazdy elektryczne do przewozów pasażerskich. Każdy z pojazdów musi osiągać prędkość nie mniejszą niż 140 km/h i być dopuszczony do ruchu po polskich torach. Wykonawca, w ramach czynszu dzierżawnego, zobowiązany będzie zagwarantować pełną usługę serwisową przez okres 9 miesięcy od momentu ich dostarczenia. Dodatkowo będzie musiał także przeszkolić docelową grupę maszynistów do ich obsługi, ale nie więcej niż 50.

Wraz z każdą dzierżawioną lokomotywą wykonawca przekaże zamawiającemu następujące ważne i aktualne dokumenty dotyczące pojazdów:

a) świadectwo dopuszczenia do eksploatacji;

b) świadectwo sprawności technicznej;

c) cykle przeglądowo – naprawcze lokomotywy elektrycznej zgodne z obowiązującą u wykonawcy Dokumentacją Systemu Utrzymania,

d) książkę pokładową pojazdu z napędem,

e) instrukcję obsługi Lokomotywy.

Oferty można skłądać jednostkowo lub całościowo. Termin składania ofert wyznaczono na 15 listopada do godz. 10:30.