DB Port Szczecin zatrudni operatorów i logistyków

DB Port Szczecin zatrudni operatorów i logistyków

07 listopada 2017 | Autor: AB
PODZIEL SIĘ

Przedsiębiorstwa z branży transportowej narzekają na brak kadr. Daniel Saar, członek zarządu DB Port Szczecin opowiada o wypracowanych przez spółkę sposobach na pozyskanie fachowców, m.in. poprzez współpracę ze szkołami i uczelniami.

Fot. Marek Mosiński

Spółka z grupy DB stawia na edukację przyszłych pracowników. Współpracuje w tym celu ze szkołami średnimi oraz uczelniami, m.in. z Akademią Morską w Szczecinie. Aktualnie ruszają przygotowane wraz z AM szkolenia dla multioperatorów.

– Potrzebujemy pracowników z doświadczeniem w branży portowej, w obszarze operatorskim czyli pracowników, którzy są w stanie przeładowywać ładunki na suwnicach kontenerowych, na żurawiach elektrycznych i spalinowych oraz na układarkach. Szukamy multioperatorów posiadających uprawnienia – opowiada Daniel Saar.

DB Port szczecin poszukuje również logistyków z branży portowej, gospodarzy statków i specjalistów z dziedziny gospodarki magazynowej. O prowadzonej przez firmę rekrutacji Daniel Saar opowiada na załączonym wideo. Wypowiedź zarejestrowaliśmy podczas konferencji NaviRail w Szczecinie.

 

PODZIEL SIĘ