K. Mamiński planuje przywrócić produkcję wagonów towarowych

K. Mamiński planuje przywrócić produkcję wagonów towarowych

16 listopada 2017 | Autor: AB | Źródło: TVP Info
PODZIEL SIĘ

W rozmowie ze stacją TVP Info, Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A. oraz p.o. prezesa PKP Cargo, zapowiedział, że zostanie w Polsce przywrócona produkcja taboru, którą przed laty wygaszono, abyśmy kupowali wagony z zagranicy.

Fot. Rafał Wilgusiak

Prowadzący wyjazdowy program w TVP Info podczas Kongresu 590 rozmawiał z prezesami ARP i PKP S.A. m.in. o repolonizacji przemysłu. Krzysztof Mamiński zapowiedział podczas rozmowy, że PKP chce się w repolonizację włączyć.

– Chcemy przywrócić polskim firmom proces produkcji wagonów towarowych. Dziś nikt tego w Polsce nie produkuje, a jeszcze kilkanaście lat temu było wiele Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego – powiedział Mamiński.

Zdaniem prezesa PKP S.A. zakłady które sprzedano upadły. Wyglądało to na wrogie przejęcie, bo inwestorami były podmioty z krajów, które posiadały podobny przemysł i gasiły go w Polsce.

– Chcemy przywrócić to, co w Polsce potrzebne. PKP Cargo potrzebuje napraw wagonów i potrzebuje nowych wagonów towarowych. Mam nadzieję, że za rok będziemy mogli powiedzieć, że w Polsce ponownie produkuje się wagony – prognozuje Krzysztof Mamiński.

PODZIEL SIĘ