Spółka córka kolei niemieckich uruchamia największe centrum logistyczne w Hiszpanii

Spółka córka kolei niemieckich uruchamia największe centrum logistyczne w Hiszpanii

18 listopada 2017 | Źródło: DB Schenker
PODZIEL SIĘ

Nowa inwestycja DB Schenker w Hiszpanii jest warta 22 miliony euro i zajmuje powierzchnię porównywalną do ośmiu boisk piłkarskich. Obiekt, który zatrudnia ponad 150 specjalistów powstał w zgodzie z koncepcją zrównoważonego biznesu firmy, według której wydajne rozwiązania logistyczne i transportowe jednocześnie minimalizują globalny wpływ na środowisko.

Fot. DB Schenker

W nowym obiekcie firmy o powierzchni niemalże 60 tys. m2 będą realizowane operacje krajowego i międzynarodowego transportu lądowego, projekty specjalne oraz obsługa przesyłek lotniczych i oceanicznych dla klientów ze stolicy kraju.

Nowe centrum to inwestycja o wartości 22 milionów euro, co potwierdza mocne zaangażowanie firmy w rozwój sieci w Hiszpanii. DB Schenker jest największym operatorem logistycznym w tym kraju - zatrudnia blisko 1 000 pracowników, w 71 oddziałach, z których 29 to biura własne.

W nowym terminalu położonym w dzielnicy Vicálvaro znajduje się budynek biurowy oraz dwa obiekty operacyjne. Pierwszy z nich to terminal przeładunkowy o powierzchni 10 170 m2, z możliwością powiększenia do 12 200 m2. Obszar ten obejmuje 112 ramp hydraulicznych do załadunku i rozładunku samochodów, a także plac manewrowy przeznaczony dla ruchu ciężarówek i furgonetek.

Drugi budynek to magazyn służący do obsługi i przechowywania przesyłek lotniczych i oceanicznych. Zajmuje powierzchnię 1 680 m2, z możliwością powiększenia do 2 900 m2.

Trzykondygnacyjne biuro, każda z nich to 1 100 m2, zostało zaprojektowane w formie wygodnego, otwartego pomieszczenia, aby ułatwić pracownikom codzienną pracę i zapewnić im większy komfort.

Projekt powstał w zgodzie z koncepcją zrównoważonego biznesu firmy, według której wydajne rozwiązania logistyczne i transportowe jednocześnie minimalizują globalny wpływ na środowisko. Obiekt wyposażono w 120 fotowoltaicznych paneli słonecznych, które wytwarzają znaczną część zużywanej energii elektrycznej. Ponadto wszystkie urządzenia oświetleniowe zasilane są diodami LED, a system klimatyzacji wyposażony jest w technologię VRF z odzyskiem ciepła.

PODZIEL SIĘ