Track Tec doceniony za wkład w rozwój kolei

Track Tec doceniony za wkład w rozwój kolei

19 listopada 2017 | Źródło: Track Tec
PODZIEL SIĘ

Grupa Track Tec, od wielu lat angażuje się w prace Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP, którego misją jest rozwijanie techniki w dziedzinie inżynierii lądowej, komunikacji i transportu. Dziś, za swój wkład za konsekwentne wspieranie działalności SITK RP, Grupa otrzymała nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego.

Fot. AmberExpo

Nagroda została przyznana spółce w Warszawie podczas IX Konferencji Naukowo-Technicznej "Otwarty Rynek Kolejowy w Polsce" – niezawodność działania urządzeń sterowania ruchem kolejowym podstawą bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Statuetkę w imieniu spółki odebrał dr Andrzej Cholewa, członek zarządu Track Tec, który wygłosił także referat pt. "Systemy SRK.Wyzwania wczoraj i dziś", w trakcie którego poruszona została kwestia bezpieczeństwa i niezawodności urządzeń sterowania ruchem kolejowym w kontekście zwiększających się wymogów bezpieczeństwa dla systemów, toru i rozjazdów w tym napędów zwrotnicowych.

Jest to istotne zagadnienie dla polskiej kolei, a aktualnie prowadzone przez Track Tec prace nad innowacyjnym Inteligentnym Rozjazdem zintegrowanym z napędem Alstom HyDrive mogą znacząco wpłynąć na ekonomikę i bezpieczeństwo ruchu.

– Współpraca z SITK RP wpisuje się w kluczowe założenia naszej działalności - tworzenie standardów w branży i jej ciągły rozwój. W Track Tec systematycznie inwestujemy w pionierskie projekty, które w sposób istotny przyczyniają się do podnoszenia bezpieczeństwa w transporcie szynowym, dzięki rozwiązaniom zapewniającym niezawodność infrastruktury. Z tego też powodu wspieramy tych, dla których te wartości są równie bliskie – podsumował dr Andrzej Cholewa, członek zarządu Track Tec.

PODZIEL SIĘ