Avelia Pendolino połączy Niemcy, Włochy i Szwajcarię

Avelia Pendolino połączy Niemcy, Włochy i Szwajcarię

17 listopada 2017 | Autor: AB | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Nowe składy Alstomu wyjadą na międzynarodową trasę w grudniu wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Siedmiowagonowe Pendolino będzie jeździło z prędkością maksymalną 250 km/h ale w odróżnieniu od pojazdów eksploatowanych w Polsce, szybciej pokona łuki.

Fot. Alstom

Właścicielem 19 składów ETR 610 - Avelia Pendolino są koleje szwajcarskie SBB, ale na całej planowanej trasie będzie trzech operatorów pociągu: SBB, koleje niemieckie DB i koleje włoskie Trenitalia.

Pociągi połączą Niemcy, Włochy i Szwajcarkę na trasie z Frankfurtu do Mediolanu i Bazylei.

Avelia Pendolino są wyposażone w trzy sytemy bezpieczeństwa kolejowego. Dwanaście z nich ma już zezwolenie na eksploatację z maksymalną prędkością 250 km/h. Pojazdy są wyposażone w wychylne pudła, dzięki czemu pokonują łuki z prędkością o 35 proc. większą od pojazdów bez „wahadła”.

Nowe pojazdy Alstomu zabierają na pokład 420 pasażerów. Wyposażono je w panoramiczne okna i szerokie drzwi ułatwiające wsiadanie i wysiadanie.

Składu są wykonane tak, aby 95 proc. konstrukcji można było poddać recyclingowi. Posiadają system rekuperacji energii.

Jednostki wyprodukowano we włoskim Savigliano. Za ich design i systemy trakcyjne odpowiedzialny był zakład w Mediolanie a system sygnalizacji dostarczył zakład Alstomu w Bolonii.

Pendolino z serii Avelia opiera się na konstrukcji pojazdów Pendolino, Euroduplex i AGV.

PODZIEL SIĘ