Rekordowe wyniki przewozowe Lotos Kolej

Rekordowe wyniki przewozowe Lotos Kolej

17 listopada 2017 | Źródło: Lotos Kolej
PODZIEL SIĘ

Przewoźnik kolejowy Grupy Lotos w samym październiku przewiózł 1,23 tys. ton towarów, co jest najlepszym wynikiem w historii spółki. Po udanym III kwartale tego roku spólka prognozuje rekordowo duży wzrost przewiezionej masy w całym 2017 r.

Fot. Lotos Kolej

Dotychczas najlepszym miesiącem w historii Lotos Kolej pod względem ilości nadanych do przewozu towarów był lipiec br. – przewieziono wtedy 1 199 tysięcy ton różnego rodzaju produktów. Jednak w październiku ilość nadanych towarów znacznie się zwiększyła, osiągając pułap 1 236 tysięcy ton. Rekordowa była także wielkość zrealizowanej pracy przewozowej, która wyniosła 506 milionów tonokilometrów netto.

Dobra kondycja przewozów widoczna jest zwłaszcza w zestawieniu z październikiem ubiegłego roku. Liczba przewiezionych ton jest większa o 10%, tj. o 112 tysięcy ton. Praca przewozowa natomiast wzrosła o 9,2%, czyli 43 milionów tkm netto w stosunku do października 2016 r.

Od stycznia do października spółka przewiozła łącznie 11 160 tysięcy ton towarów, co jest wynikiem lepszym o 6,2% w stosunku do pierwszych dziesięciu miesięcy ubiegłego roku. Wzrost przewozów w stosunku do 2016 r. dotyczy zarówno towarów przewiezionych na rzecz grupy kapitałowej Lotos, jak i klientów zewnętrznych.