Konsorcjum Solaris-Stadler przedłuża ważność oferty na tramwaje do Krakowa

Konsorcjum Solaris-Stadler przedłuża ważność oferty na tramwaje do Krakowa

17 listopada 2017 | Źródło: Solaris
PODZIEL SIĘ

W dniu 10 listopada 2017 spółka przewozowa MPK Kraków ogłosiła ofertę złożoną przez konsorcjum Stadler Polska i Solaris Bus & Coach w postępowaniu przetargowym na dostawę 50 tramwajów dla Krakowa jako zwycięską. 15 listopada 2017 konsorcjum przedłużyło ważność złożonej oferty.

Fot. Solaris

O tym, że to jednak konsorcjum wspólnie dostarczy 50 tramwajów dla Krakowa informowaliśmy tutaj.

Kooperacja Stadlera z Solarisem została zainicjowana właśnie złożeniem oferty w przetargu na dostawę tramwajów dla Krakowa. Filozofia obu firm oparta jest na dostarczaniu najwyższej jakości pojazdów, które cechuje niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji.

Pojazd zaproponowany MPK Kraków to nowoczesny, niskopodłogowy, energooszczędny tramwaj z obrotowymi wózkami. Zgodnie ze złożoną ofertą tramwaj dla Krakowa powstanie w całości w Polsce. Zostanie zaprojektowany wspólnie przez inżynierów Solarisa i Stadler Polska. Pudła i wózki tramwajów zostaną wyprodukowane w spółce Solaris Tram w Środzie Wielkopolskiej, a produkcja i uruchomienie pojazdów będą prowadzone w siedleckiej fabryce Stadlera.

– Do realizacji kontraktu dla Krakowa mamy do dyspozycji wszystkie aktywa obu firm na polskim rynku – zespoły doświadczonych inżynierów, nowoczesne zakłady produkcyjne, a także serwis. Cieszymy się na możliwość dostarczenia pojazdów w ramach tego prestiżowego zamówienia. Jesteśmy przekonani, że nasze niezawodne, bezpieczne i komfortowe tramwaje będą dobrze służyły pasażerom i przewoźnikowi  – powiedziała Solange Olszewska, prezes zarządu Solaris Bus & Coach.

PODZIEL SIĘ