PKP Intercity uruchomiło sprzedaż e-biletów z przesiadką

PKP Intercity uruchomiło sprzedaż e-biletów z przesiadką

20 listopada 2017 | Autor: AB
PODZIEL SIĘ

System internetowej sprzedaży dalekobieżnego przewoźnika od początku funkcjonowania pozostawia wiele do życzenia. Nie można np. kupić w nim kilku biletów w ramach jednej transakcji. Przewoźnik aktualnie dodał do systemu inną, ważną funkcjonalność.

Fot. Przemysław Szkatuła

Od 20 listopada można kupować w systemie e-sprzedaży bilety z przesiadką. Z regulaminu sprzedaży internetowej wynika, że taki bilet obowiązuje tylko na łączących się ze sobą odcinkach i tylko w trzech wypadkach: można odbyć podróż maksymalnie dwoma pociągami PKP Intercity (mogą być różnych kategorii), przejazdy odbędą się tylko w wagonach z miejscem do siedzenia (z wyłączeniem przedziałów menedżerskich), oba bilety będą na przejazd w tej samej klasie.

Sprzedażą internetową nie objęto biletów Przewozów Regionalnych i PKP SKM w Trójmieście, czyli nie kupimy online biletów na podróż w ramach Pakietu Podróżnika.

O przyczynach braku wielu funkcji w e-sprzedaży biletów rozmawialiśmy niedawno z Arturem Resmerem, członkiem zarządu PKP Intercity. Okazuje się, że przewoźnik zna oczekiwania pasażerów i chciałby im sprostać. – Mamy listę funkcjonalności, które czekają na wdrożenie. Możemy jednak dodać funkcjonalność dopiero gdy jest ona w pełni gotowa i przetestowana, bo przy naszej liczbie transakcji nie może być błędów – powiedział Resmer.

PODZIEL SIĘ