Ponad 200 pociągów kolei miejskiej Siemensa dla San Francisco

Ponad 200 pociągów kolei miejskiej Siemensa dla San Francisco

20 listopada 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

W San Francisco zaprezentowano pierwszy pociąg kolei miejskiej z fabryki Siemensa. Kolejne pociągi tego typu będą powstawały w zakładach produkcyjnych firmy w kalifornijskim Sacramento. Firma dostarczy łącznie aż 219 pojazdów dla Agencji Transportu Miejskiego w San Francisco (SFMTA). Jest to największe zamówienie kolejowe zlecone Siemensowi w Ameryce.

Fot. Siemens

Zaprojektowany pociąg opiera się na modelu S200 i jest wyjątkowo wydajny energetycznie dzięki specjalnemu systemowi, który odzyskuje energię z hamowania oraz systemowi oświetlenia LED, który zużywa do 40% mniej energii elektrycznej niż standardowe oświetlenie. Pociągi dla SFMTA są wyposażone w systemy wybrane w sondażu przeprowadzonym wśród ludności, takie jak nowe ustawienia siedzeń, nowe kolory wnętrz oraz nowy wygląd zewnętrzny wagonu.

- Moment, w którym kolei weszła do służby komercyjnej miasta, jest ważnym kamieniem milowym, nie tylko dla firmy Siemens, lecz również dla SFMTA jak i ponad 700 tysięcy pasażerów, którzy korzystają z transportu miejskiego w San Francisco każdego dnia. Nowe pociągi będą istotnym wkładem miasta w ciągle rosnące zapotrzebowanie na transport masowy w tej dynamicznie rozwijającej się metropolii - powiedziała Sabrina Soussan, prezes branży Mobility w Siemens AG.

PODZIEL SIĘ