Dzień Kolejarza na stacji Muzeum w Warszawie

Dzień Kolejarza na stacji Muzeum w Warszawie

22 listopada 2017 | Źródło: Stacja Muzeum
PODZIEL SIĘ

Muzeum Kolejowe zaprasza wszystkich miłośników kolei na obchody Dnia Kolejarza w Stacji Muzeum w Warszawie w dniach 25 i 26 listopada. Wyjątkową atrakcją dla odwiedzających muzeum w niedzielę będzie zaprezentowanie przez PKP Cargo i PKP Intercity trzech historycznych lokomotyw.

Fot.masti | Wikimedia Commons

Pierwszą z zaprezentowanych lokomotyw będzie wyremontowana w tym roku i pomalowana w historyczne pomarańczowe barwy lokomotywa elektryczna EP05-23, czyli popularny „Czesiek”, należąca do PKP Intercity. Jest to jedyna czynna lokomotywa tej serii - duma PKP Intercity i jej pracowników. EP05-23 pierwszy raz po remoncie została pokazana na tegorocznych targach TRAKO w Gdańsku w dniach 26-29 września. EP05-23 przyjedzie z lokomotywowni Intercity na Olszynce Grochowskiej.

Drugim pojazdem będzie spalinowa lokomotywa manewrowa SM42 należąca do PKP Cargo z lokomotywowni na Odolanach. Trzecia lokomotywa będzie niespodzianką PKP Cargo.  

Zarówno w Stacji Muzeum w Warszawie, jak również w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, będzie obowiązywał bilet wstępu ulgowy w cenie 6 zł. Bilety dla dzieci do lat 7, a także dla byłych i obecnych kolejarzy za okazaniem legitymacji służbowej są bezpłatne.

PODZIEL SIĘ